het Kennemer Sportcenter. Er kwamen 2500 toeschouwers. De Russische club Yawara Newa, waar ook president poetin zijn conditie op peil houdt, werd eerste. Dertig jaar na de dood van Godfried bomans komt er een echte biografie van deze Haarlemse schrijver. De erven bomans hebben overeenstemming bereikt met Uitgeverij De Boekerij b.v. Biograaf wordt gé vaartjes, die eerder een veel geprezen biografie schreef over herman de man. Bij Penningsveer is de herbouw van molen De Veer in volle gang. Deze week wordt het skelet gebouwd en volgende week wordt de kap er al op geplaatst. De molen brandde in 1998 af. Waarschijnlijk kan de molen weer in volle glorie worden bezichtigd tijdens de nationale molendag in mei 2002. In het abc Architectuurcentrum wordt een kleine tentoonstel ling geopend over het Raaksgebied. Initiatiefnemer is henk vijn, voorvechter voor het behouden van de oude HBS-a en het kerkje De Hoeksteen, die op de nominatie staan te worden gesloopt. De titel van de expositie: 'Haarlem: vroeger, nü en in de toekomst'. In de Haarlemse Stadsschouwburg viert liesbeth list dat zij 35 jaar in het vak zit. Criticus peter bruijn noemt haar in zijn recensie 'de beste zangeres van het lichte lied die ons land de afgelopen vijftig jaar gekend heeft'. In de geheel gerestaureerde Blauwe Zaal van het Hodshon- huis aan het Spaarne wordt de afronding gevierd van de zeven jaar durende restauratie van het interieur van dit i8de-eeuwse pand. Het fungeert nu alweer anderhalve eeuw als onderko men van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen. margreeth pop, echtgenote van de burgemeester van Haar lem, krijgt het eerste exemplaar van een boek over de restau ratie en de bewoners van het huis. Sinterklaas komt dit jaar in Haarlem per gele Ns-trein aan op het station. Het was onmogelijk de goedheiligman per schip te laten komen. De verkeerssituatie rondom de Damstraat stond dat niet toe. De gemeente Haarlem schenkt zeshonderd gezinnen die van een minimuminkomen moeten leven een computer. Daarmee wil de gemeente een 'digitale tweedeling' in de samenleving voorkomen. De gezinnen moeten een cursus volgen en krijgen per maand tien uur gratis toegang tot internet. Het zeventig meter lange binnenvaartschip Cotrans 9 ramt een KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 211