gevel van een woonhuis aan de Korte Dijk (nabij de Scheep- makersdijk) in Haarlem. Het lege schip werd onbestuurbaar door een defecte boegschroef. De bewoners van het huis kwa men met de schrik vrij. 23 In de Gravenzaal van het Haarlemse stadhuis wordt het boek Het stadhuis van Haarlem, hart van de stad gepresenteerd. De auteur wim cerutti werkte bijna vier jaar aan het vuistdikke standaardwerk. 24 De Haarlemse vvd zet wethouder ed kroskinski niet op de kandidatenlijst van de gemeenteraadsverkiezingen, die op 6 maart volgend jaar worden gehouden. Hij kreeg onvoldoen de steun van de leden, nadat het bestuur gedreigd had op te stappen als kroskinski wel gekozen zou worden. 28 Het voormalige terrein van houthandel Peltenburg aan de Schalkwijkerstraat wordt tijdelijk parkeerplaats voor 245 au to's. December 1 De sociaal-economische groei van Haarlem blijft achter bij het landelijk gemiddelde. Dat constateert de sociaal-economische rapportage van Rabobank Nederland. De Haarlemse regio heeft wel voldoende kracht, maar een snellere sociaal-econo mische expansie is door ruimtegebrek niet mogelijk. Het Texaco-benzinestation aan de Lange Herenvest is verdwe nen. Op het terrein komen appartementen. Omwonenden wendden zich vorig jaar met succes tot de rechter, toen het benzinestation wilde uitbreiden ten koste van een speelterrein. De Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-Onderofficieren, afdeling Haarlem en Omstreken schenkt twee antieke vaan dels aan het Historisch Museum Zuid-Kennemerland. 3 De Haarlemse journalist dick verkijk pleit voor een plaquette in de hal van het Haarlemse centraal station ter nagedachtenis aan de Sinterklaasrazzia op 6 december 1944. Toen werden door de Duitsers ruim tweeduizend Haarlemmers opgepakt en afgevoerd. 4 De reusachtige jaarlijkse kerstboom op de Grote Markt wordt neergezet. De vijftien meter hoge boom komt uit de Belgische Ardennen. 5 De Abdij van Egmond heeft de winkel in religieuze artikelen aan het Verwulft overgenomen van de eigenares, mevrouw Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 212