maas. Vader-abt gerard mathijsen verrichtte de officiële ope ning. De zaak werd ooit opgezet door johannes maas, beeld houwer van de kathedrale basiliek St. Bavo. Hij was de groot vader van de laatste eigenares. 6 Architect max van aerschot ontwerpt een veertig meter hoog 'werkgebouw' dat bij de Zuiderpolder als een soort stadspoort het begin van de stad moet markeren. De 'poort' is onderdeel van het kantorencomplex Oosterpoort. 7 De Haarlemse Sociale Dienst wordt onder curatele gesteld van het ministerie van Sociale Zaken. De Haarlemse dienst zou te 2i3— weinig doen om uitkeringsgerechtigden aan het werk te hel pen. 8 De twee Haarlemse huizen van bewaring De Koepel en De Vest bestaan honderd jaar. Er verschijnt een boek: Bajes aan het Spaarne - Honderd jaar Haarlemse inrichtingen. io De Haarlemse professionele toneelgroep Het Volk viert het vijfentwintig-jarig jubileum. Er verschijnt een boek met een overzicht van de geschiedenis van de groep. Alle acht zelfge schreven stukken zijn daarin samengebracht. Het gezelschap begon met het spelen voor scholen en in kleine theaters. Nu trekt de groep al jaren met succes door Nederland en België. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Fietsznfabriek reikt burgemeester jaap pop aan het Volk de penning van verdienste van de stad Haarlem uit. Acteur ton lutz verblijdt de groep met de door hemzelf ingestelde Annie M.G. Schmidtprijs. io Die Haerlemsche Musyckkamer bestaat 55 jaar en geeft in de Bakenesserkerk onder leiding van andré kaart een plezierig lustrumconcert met cellist pieter wispelwey als solist. 12 De Vereniging Vrienden van de Grote Kerk hebben drie kun stenaars van naam, onder wie jan dibbets, gevraagd een ont werp te leveren voor een nieuw glas-in-loodraam, dat bestemd is voor het noordertransept. Op 22 december wordt bekend dat dibbets de opdracht weigert, omdat hij de voorwaarden 'krankzinnig' vindt. 18 De gemeente Haarlem draait op voor de kosten van het schoonmaken van het vervuilde Appelaarterrein. De firma Joh. Enschedé, op wie de gemeente de kosten wilde verhalen, hoeft niet mee te betalen. Dat bepaalt de Haarlemse rechtbank. 19 Het college van b en w kiest voor de aanleg van een oostelijke randweg. De nieuwe weg door de Waarderpolder moet de ver keersdrukte in Haarlem-Noord verminderen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 213