19 In Teylers Museum opent de tentoonstelling Hartstochtelijk Verzameld, opgezet door gastconservator michiel plomp. Een fraaie gevarieerde expositie, die het verzamelen van kunst in de 18de eeuw toont. 20 sbk Kunstuitleen is de best lopende kunstuitleen van Neder land. Dat is becijferd door Bureau Berenschot, dat een onder zoek deed voor de gezamenlijke kunstuitlenen van Noord- Holland. 21 Circus Renz strijkt weer neer in Haarlem. Het is traditie gewor- -214- den dat dit Nederlandse circus tijdens de kerst en de jaarwis seling voorstellingen in Haarlem geeft. 23 Mevrouw h.c. ruyssenaers-schenk schenkt haar collectie oud en antiek speelgoed aan de gemeente Haarlem. Ze krijgt er de Penning van Verdienste van de stad Haarlem voor. De Stichting Coelombie wil een speciaal museum, om de collectie, het resultaat van een halve eeuw verzamelen, in bijeen te bren gen. 24 Na bijna honderd jaar verdwijnt de bekende kantoorboekhan del Strijland aan de Schoterweg in Haarlem-Noord. Drie gene raties hebben er kantoorbehoeften verkocht. De winkel was ooit begonnen in een achterkamertje door de grootmoeder van de huidige eigenaar. Haar man was aannemer en zij begon het winkeltje om iets bij te verdienen. 29 De stichting Moskee Marokkanen besluit een nieuwe moskee te bouwen op de hoek van de Zoetestraat en de Ursulastraat. De huidige moskee Arrahman is te klein voor alle gelovigen geworden. Het ontwerp voor het nieuwe islamitische gebeds huis is van architect gerard rijnsdorp. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 214