Holland! Daarentegen eten de Yanken bij elk maal gekookte maïskorrels met een tomaten sous. Ik vond het een matig genot. Wij brachten te Baltimore den brief van den heer Vijel aan het kan toor van zijn zwager die onder de firma Graf Gorter zaken deed. De Heer Gorter ontving ons allerminzaamst, stelde ons aan zijn compagnon Graf voor en ging dadelijk met ons naar zijn huis om ons met zijn gezin in kennis te brengen. Graf was een dikke jolly good fellow en Gorter een allerliefste man van plusminus 35 jaar, met een heel gunstig en schrander voorkomen en die zijn eigen kinderen niet hartelijker had kunnen ont vangen dan ons. Hij woonde met zijn vrouw in bij zijn schoonouders, Mr en Mrs Polk, familie van den gewezen President van de Vereenigde Staten Polk. Deze hadden nog een ongetrouwde dochter Arabella en een dito nicht Rebecca Willams. Ik vermoed dat Mevrouw Vijel haar broeder al van onze komst verwittigd had want wij werden met de meeste harte lijkheid door de geheele familie ontvangen en de oude mevrouw noodig- de ons dadelijk uit om alle dagen bij haar te komen dineeren, waarvan wij dikwijls gebruik maakten. De oude Heer Polk was een knappe zesti ger, die heel bewegelijk was en altijd reizende en trekkende. Ik heb nooit geweten wat zijn bezigheid was, maar hij bemoeide zich niet met zijn huishouding maar veel met de politiek. Hij was een Southern man, tegen de afschaffing van de slavernij en had zelf bedienden die slaven waren. Het was een opgeruimd man, maar hij kon zich met ons weinig bemoei en daar hij veel afwezig was, meest naar New Orleans of naar een der Zuidelijke Staten. Het kwam mij voor dat hij in goeden doen was, maar ik ben nooit te weten kunnen komen hoe hij zijn inkomen verdiende. Mevrouw Polk was een statige matrone die in huis de baas was en mij voornamelijk frappeerde doordat zij altijd een soort tulband op haar hoofd had. Mevrouw Gorter was een mooie jonge vrouw, in de laatste periode van zwangerschap en Miss Arabella een beauty. Rebecca Williams zag er allerliefst uit, had prachtige donkere oogen en hair en een uitstekend goed humeur, dat bij Arabella wel eens wat te wenschen over liet. Het gevolg was dat ik mij met Rebecca en Piet Holtzmann zich met Arabella bemoeide. Er was nog een andere dochter getrouwd met Gover nor Lowe, die al op 30 jarigen leeftijd Gouverneur van de Staat Maryland was en te Annapolis, hoofdstad van Maryland woonde, niet ver van Baltimore. Ik maakte ook kennis met Colonel Charles May een held die in de Mexican war een batterij artillerie had aangevoerd en zich daar zoo had onderscheiden dat hij colonel gemaakt was. Toen ik hem leerde ken nen was hij een man van ongeveer 30 jaren met een kranig mooi gezicht en de eenvoudigheid in persoon. Als ik hem op straat ontmoette dan schoot hij altijd op mij toe met de woorden 'Hello! Mr van Lennep, come CHRISTIAAN VAN LENNEP

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 63