52. Zondebok. 53. Die leeftijd kent geen medelijden (Lafontaine). 54. Bij het hardlopen. 55. [J.H.v.L.], Verhaal van het gebeurde op het zilveren-bruiloftsfeest van Mr. David Jacob van Lennep en vrouwe Anna Catharina van de Poll, gevierd op het Huis te Manpad, 28 April 1844. In de loop van de viering trad een aantal schimmen van belangrijke voorvaderen op, voorgesteld door diverse familie leden. Daarna kwam een bonte stoet van personages, zoals de Maagd van Amsterdam, een jongen en een meisje van de armen-scholen, diverse dichters en mythologische figuren. Christiaan van Lennep gaf stem aan Ovidius, die zich van rijmloze verzen bediende: Feestmalen, blijde genuchten, door wijn en door liefde geschonken, Waren my dierbaar op aard, strekten ten doel aan mijn lied, Eer my 't bevel van Augustus ver van 't bekoorlijke Rome Om een onwillig vergrijp bande in 't ongastvrije Noord. Maar nog zoekt mijne schim, zoo vaak haar de gunst van de Goden Toelaat te dwalen op aard, liefst de verblijven der vreugd, Waar door vriendschap en min de gasten zijn samenverbonden, Waar, God Hymen tot eer, galmend het Iö herklinkt. Daarom spoedde ik my herwaarts, waar ge, onder kind'ren en magen, Edele Bruigom en Bruid! Prijkt met den zilveren krans. Maar niet slechts om U beiden den beker ter eere te plengen, - Neen! Om den Bruigom met een hulde te brengen en dank. Hy toch stak mijn Heldinnen, die lieve en geestige schrijfsters, In een bevalliger dosch, die ze nog heden verciert. Daarom blijf dan bestendig zijn roem aan den mijnen verbonden. Daarvoor dank' hem, als ik, ook nog het jongste geslacht. 56. Johan E. Elias, De vroedschap van Amsterdam 1578-1795. Haarlem 1903-1905. 57. Volle neef. 58. Dit gebeurde in 1901. 59. In De lotgevallen van Klaasje Zevenster is Bleek een vrek en een speculant die op een bepaald moment geruïneerd wordt en zelfmoord pleegt. 60. 'In het album te Han-sur-Lesse. Na het bezoeken der beroemde grot of zoo genaamden Trou de Han', in Jacob van Lennep, Poëtische Werken. Twaalfde deel. 's Gravenhage, Leiden, Arnhem 1867, p. 254-255. 61. Zie Van Lenneps gedicht 'Klaagzang van den badgast te Rreuznach' in Poëtische Werken. Twaalfde deel, p. 244-253. 62. Le gamin de Paris is een stuk van J.F.A. Bayard; Le père Turlututu is een creatie van M. Dubois-Davesnes. 63. Het Nederlandse leger bestond in principe uit vrijwilligers, aangevuld met dienstplichtigen die door een jaarlijks plaats vindende loting gerekruteerd werden uit de mannelijke inwoners die hun twintigste jaar waren ingetreden. 64. Volgens een aantekening in een onbekende hand in de marge zou het één en dezelfde persoon betreffen. Haerlem Jaarboek 2001

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2001 | | pagina 70