Geraadpleegde bronnen Een uitgebreide verantwoording van bronnen is te vinden in mijn in 1988 gepubliceerde onderzoek, aanwezig bij de Archiefdienst voor Kennemer- land, waarvan dit artikel een bewerking is. De volgende bronnen zijn onder meer gebruikt: Notulen van den Raad der gemeente Haarlem, 1917-1948. Verslagen van het gesprokene in den Raad, 1926-1929,1939,1946. Archief van de gemeentesecretarie, 7e afdeling. -139- Archief bouw- en woningtoezicht. Archief Stichting Bijzondere Sociale Zorg en Maatschappelijk Buurtwerk Haarlem. In dat laatste archief bevinden zich enkele typoscripten van de volgende nooit gepubliceerde werken: S. Duynstee, Bijzondere sociale zorg voor probleemgezinnen te Haarlem. Met een hoofdstuk van E. Brongersma (i960). E. Brongersma, typoscript van een titelloos kort verhaal(?) over 'Stadswijk'. D. [Duynstee], Nota betreffende het maatschappelijk werk onder pro bleemgezinnen. Z.j. [H.W.Radema], De achterbuurt. Een sociologisch onderzoek naar de sociale structuur van een stedelijke achterbuurt met bijzondere aan dacht voor de sociale positie van probleemgezinnen in hun woonmilieu en voor het perspectief van revalidatiewerk en sociale sanering (1963). Wel gepubliceerd door de Stichting Bijzondere Sociale Zorg en Maat schappelijk Buurtwerk Haarlem: Jaarverslagen, 1955,1957-1963. Eerste verslag over ervaringen en ontwikkelingen in Bijzonder Project Parkwijk (1965). Opzet-doel-werkwijze (z.j.). H.W. Radema, Memorandum betreffende het sociologisch onderzoek in het Th orb eckekw artier. Stichting Noord-Holland voor Maatschappelijk Werk. Haarlem 1958. Andere publicaties waarin de Harmenjanswijk aan de orde komt (soms onder pseudoniem): D. Kruyf, 'De woningbouw met overheidssteun in Haarlem'. In: Tijdschrift voor Volkshuisvesting en Stedebouw. 9 (1928), p. 107-119. THEO KENTIE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 141