Jaarverslag Organisatie Het jaar 2002 stond in het teken van een grote bestuurswisseling. Wim van Luyken nam na 10 jaar afscheid als voorzitter en droeg op 20 juni tij dens de algemene ledenvergadering de voorzittershamer over aan Charles Beke. Al eerder waren teruggetreden Marcel Bulte, Eric Ebbinge en Eduard Nieuwenhuijsen Kruseman. Ervaren bestuurders als Ab van der Steur en Jaap Temminck traden af en nieuwe bestuursleden traden aan: Marly Bergman-van Rest als verantwoordelijke voor communicatie en de nieuwsbrief en Leny Wijnands-van der Leij als nieuwe voorzitter van de Historische Werkgroep. Wim van Luyken werd vanwege zijn grote inzet voor de vereniging benoemd tot lid van verdienste en Ab van der Steur, die 36 jaar deel uit maakte van het bestuur en vele publicaties op zijn naam heeft, werd geëerd met de legpenning van de vereniging. Het bestuur bestaat sinds de algemene ledenvergadering van 20 juni 2002 uit 12 leden. Onder leiding van de nieuwe voorzitter zijn de taken van de bestuursleden opnieuw vastgesteld. Secretaris Michiel Kersten ruilde van functie met programmacommissaris Edzo Huisman. Het ledental van de vereniging, per 1 januari 2002 2125 leden, ging terug naar 2.053 Per 31 december 2002. Weliswaar kwamen er 67 leden bij, maar door opzegging en royement wegens het niet betalen van de contributie verlieten 139 leden de vereniging. Hoofdwacht De Hoofdwacht werd in het seizoen van april tot oktober weer bezet door een groep enthousiaste gastdames en -heren, onder leiding van Ellen van Putten en Agnes Lommerse. Vele leden en niet-leden bezoch ten op zaterdag en zondag het gebouw en bekeken de permanent inge richte ruimten op de begane grond en de tentoonstelling op de eerste ver dieping. Met materiaal uit het Spaarnestad Fotoarchief had Peter

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 244