Hammann een tentoonstelling ingericht over Haarlemse gebeurtenissen op foto. Ook de aantekeningen van de journalist, die normaal verborgen blijven, werden getoond. Het leverde een interessant beeld op. Op 8 augustus kwam het bestuur met het nieuwe college van b en w en de nieuw gekozen raadsleden bijeen op de Hoofdwacht. De opkomst was goed. De bedoeling was om aan het begin van het nieuwe collegejaar met elkaar kennis te maken en informeel wat van gedachten te wisselen. Op 22 augustus heette het bestuur de nieuwe Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, mr. H.C.J.L. Borghouts, welkom als be schermheer van de vereniging. De heer Borghouts werd door het bestuur -243- rondgeleid in de Hoofdwacht en zegde ons zijn steun toe. Oud-commis saris, prof.dr. J.A. van Kemenade nam afscheid als beschermheer van de vereniging. Op 14 en 15 september tijdens de Open Monumentendagen werd een recordaantal bezoekers ontvangen. TV Noord-West heeft waarschijnlijk geholpen bij de grote opkomst, omdat in de week voorafgaand aan de Monumentendagen aandacht werd besteed aan monumenten in Haar lem, onder andere aan de Hoofdwacht. Communicatie In 2002 verschenen vier nieuwsbrieven onder leiding van Marly Bergman en met behulp van onze redacteur Jaap de Jong. Voor de nieuwe lay-out tekende onze sponsor Sinas, grafische vormgeving te Haarlem. In de nieuwsbrieven werd verslag gedaan van alle excursies en evenementen. Vaste punten zijn de agenda, de boekenlegger en de stadswandeling. Relatief veel aandacht ging uit naar het bouwplan de Raaks. Voorts werd aandacht besteed aan het promotieonderzoek van Hans van der Venne over een miskende Haarlemse grootheid, Cornelius Schonaeus, die in de zestiende eeuw rector was van de Latijnse School en die een aantal toneelstukken op zijn naam heeft staan. Ook werd het verslag van de jury van de Haerlemprijs geplaatst. In 2001 is als experiment begonnen met de ontwikkeling van een web site voor de vereniging. Met hulp van onze sponsor Etopia te Haarlem is de website nu een feit. De website is in dezelfde nieuwe lay-out opgezet als de Nieuwsbrief, zodat we ons aan de buitenwereld met een conse quent en herkenbaar gezicht kunnen presenteren. Het onderhoud van de website vraagt veel extra inspanning van alle werkgroepen en wordt regelmatig aangevuld en up-to-date gehouden door Arjan Vink. De offi ciële start van de website zal in 2003 plaatsvinden. We nodigen u van harte uit om de site te bezoeken. Het internetadres luidt www.haerlem.nl. VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 245