Onder het kopje werkgroepen vindt u meer gegevens over doel en werk wijze. De agenda geeft de meest actuele gegevens en lid worden kan ook via de site! Tot slot is in 2002 ook de restyling van de folder in gang gezet, die in 2003 haar beslag zal krijgen. Publicaties Op 26 juni kon de pas benoemde voorzitter Charles Beke meteen in actie -244- komen bij een belangrijk evenement, namelijk de uitreiking van het eer ste exemplaar van het jaarboek 2001 aan de voorzitter van de Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen in het Hodshonhuis aan het Spaarne. Een artikel van Jaap Temminck was gewijd aan het 250-jari- ge bestaan van de Hollandsche Maatschappij in Haarlem. Nop Maas ver zorgde bij deze uitreiking een inleiding over zijn artikel De jeugdherin- neringen van Christiaan van hennep. Andere artikelen waren van Tineke Steenmeijer-Wielenga over de jaren dat de schrijfster Nienke van Hichtum in Haarlem woonde en van Henri Spijkerman over het notari aat in Haarlem. Op de omslag stond een prachtige foto van een detail van het interieur van de pas gerestaureerde Blauwe Zaal in het Hodshonhuis. De redactie van het jaarboek heeft ook dit keer weer een mooi verzorgd en interessant jaarboek doen verschijnen. Een bijzondere publicatie vormde het boek van Nop Maas over de ontstaansgeschiedenis van het Hildebrandmonument in de Haarlemmer hout. Het eerste exemplaar werd tijdens een feestelijke bijeenkomst op 15 november 2002 in de Hoofdwacht uitgereikt aan Nico Brink, sectordi recteur stadsbeheer en uit dien hoofde verantwoordelijk voor de Haar lemmerhout. Het boek is verschenen als nr. 16 in de Haerlem-reeks. Het bestuur heeft twee extra brieven aan de leden doen uitgaan de standpunten van het bestuur over de Raaksproblematiek te verduidelij ken en in te gaan op de actuele ontwikkelingen. Haerlem Prijs Op 25 maart 2002 werd in de Lutherse Kerk de tiende Haerlem prijs uit gereikt aan Marjolein van Dekken. Zij deed in haar doctoraalscriptie Bier doet het leven goed verslag van haar onderzoek naar de sociale positie van viouwelijke bierbrouwers in Haarlem en Gouda in de eerste helft van de zestiende eeuw. De jury koos unaniem deze scriptie uit tien inzendin gen. De Haerlem Prijs is in 1980 ingesteld door de Vereniging Haerlem en de ir. F.E.D. Enschedé Stichting en wordt een keer per twee jaar uitge reikt. Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 246