Excursies/lezingen Op 26 januari werd in de Doopsgezinde Kerk aan de Frankestraat een concert gegeven door het gezelschap Barocco Locco onder leiding van Fritz Heller. Het programma bestond uit muziek van Haarlemse compo nisten uit de zeventiende eeuw. De muziek werd afgewisseld met een boeiende historische en muzikale toelichting van de heer Valkestijn. Vervolgens kwam op 28 februari in Teylers Museum de Haarlemse schilderkunst aan bod. Dr F.C.J. Ketelaar ging in op documenten die vaak te zien zijn op portretten, stillevens en andere voorstellingen. Wat bete- -245- kenden deze documenten zoals registers, boeken, brieven en oorkonden voor de schilder, opdrachtgever en publiek? Een zeer interessant betoog. Op 9 maart was de Koepelgevangenis het doel van een groep van 50 leden, die nog nooit dit markante Haarlemse gebouw van binnen gezien hadden. Later in het jaar kon nog een groep de Koepel bezoeken, want de belangstelling was overweldigend. Het bijzondere was dat de Vere niging Haerlem als honderdjarige vereniging nu de honderdjarige Koepel mocht bekijken. Niet alleen de historie van gebouw en het gebruik kwa men aan bod, ook het huidige beleid van de directie van dit Huis van Bewaring werd op een goede manier voor het voetlicht gebracht. In een tweeluik werd op 16 mei in Teylers Museum de geschiedenis van de Droste-fabriek verteld door Marianne van Beek, gevolgd door de Luilakexcursie op zaterdag 18 mei in het gebouw van Droste. De ware verzamelaar van Droste-artikelen kon zijn hart ophalen. Alle deelnemers keerden met een pak Droste-cacao naar huis terug. Op 20 juni werd de Algemene Ledenvergadering gehouden in het gebouw van De Oprechte Veiling van de heer Brinkman, waar na afloop van de vergadering nog een toelichting werd gegeven op de inboedelvei lingen die hier regelmatig plaatsvinden. Na de zomer op 24 september hield Marjolein van Dekken, winnares van de Haerlem prijs, een boeiende lezing in Teylers Museum over de Haarlemse bierbrouwsters in de zestiende eeuw. Op 25 september werd op de Hoofdwacht door het daarvoor door de gemeente ingehuurde projectbureau een presentatie gegeven over de plannen met de Spoorwegdriehoek. Een tocht op het terrein zelf was helaas niet mogelijk. De jaarexcursie voerde ons dit jaar naar Breda, waar in de ochtend een stevige wandeling op het programma stond, gevolgd door een uitgebreide lunch en een tocht naar de gebouwen van de Koninklijke Militaire Academie. Een klein groepje bezocht de kerk met het grafmonument van de vroege Nassau's en beklom de toren, waar een bestuurslid niet kon nalaten de klok een keer extra te laten slaan. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 247