2002 in de boekwinkels als deel 57 van de Haarlemse Miniaturen van uit geverij De Vrieseborch. De presentatie, in de wijk zelf, trok veel belang stelling. Net na de opening van de Floriade in april 2002, heeft het onderzoek van Wim Post en Marcel Bulte geresulteerd in de uitgave van het boek Bloeiende bedrijvigheid. 400 jaar Bloembollenbedrijven in Zuid-Kenne- merland. De presentatie van het boek vond plaats op de avond van het bloemencorso. In het Frans Halsmuseum ontving burgemeester Pop het eerste exemplaar uit handen van Marcel Bulte. Het is een prachtig lees- -248- en kijkboek geworden met meer dan 400 illustraties. Aan het onderwerp van dit boek werd een aparte tentoonstelling gewijd. 'Tulpen uit Haarlem' was gedurende de hele zomer van 2002 in het Historisch Museum Zuid- Kennemerland te zien. Ook de media (schrijvende pers, radio en TV Noord-Holland) hebben veel aandacht aan deze uitgave besteed. Het project 'Haarlem in de Eerste Wereldoorlog' van Wim Duba heeft een afronding gekregen in een artikel De sociale gevolgen in Haarlem van de Eerste Wereldoorlog, dat in een volgend jaarboek zal worden opgenomen. Het boek over de begraafplaats aan de Kleverlaan, geschreven door Margreeth Pop en Jaap Temminck, is in mei 2002 verschenen. Aan deze mooie uitgave hebben leden van de werkgroep een bijdrage geleverd door het verzorgen van een aantal biografieën. Voortgaande projecten Het onderzoek naar het zogenaamde Beschavingsoffensief aan het eind van de Tweede Wereldoorlog in Haarlem door Loes Bertholee vordert gestaag. Het archiefonderzoek naar de vereniging 'Geloof en Wetenschap' door Leny Wijnands is in eerste aanleg voltooid. Gekeken wordt nu naar de vorm en wijze van presentatie. Het onderzoek naar het gebied rond de Harmenjansweg door Kees Otter zal in het komende jaar tot een afronding komen. Het onderzoek naar de stadsrandgebieden, door (gast)lid Frank Suurenbroek, is onderwerp van een dissertatie. De academische vereisten voor promotie-onderzoek brengen een eigen tijdpad met zich mee. Marcel Bulte is in de afrondingsfase van een eigen boek, dat de titel zal dragen: Zandvoort, een dorp waar Amsterdam en Haarlem bij zee eindi gen en dat veel autobiografisch materiaal bevat. Nieuwe projecten In september 2002 is onder leiding van Marcel Bulte een nieuw groeps- Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 250