project van start gegaan. Het betreft de wijken De Kamp en de Heilige Landen. Vrijwel de hele werkgroep levert hieraan een bijdrage. Na afron ding van dit project zal uit de vele suggesties en plannen voor een nieuw groepsproject in 2003 een keus worden gemaakt. Wim Post en Leny Wijnands werken samen aan een artikel over der tig jaar werkgroep. Dit artikel, dat drie pioniers in het licht van de schijn werpers wil plaatsen, zal worden opgenomen in een volgend jaarboek. Wim Post doet een bronnenonderzoek over Bloemendaal in de zeven tiende eeuw. Zeventiende-eeuwse transportaktes worden omgezet in leesbaar Nederlands, in de computer verwerkt en beschikbaar gesteld -249- voor onderzoek. Nu al is duidelijk hoeveel dit toevoegt aan de kennis over Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang, alsmede over de relatie tussen Haarlemse en Bloemendaalse geschiedenis. De eigen nieuwsbrief voor leden van de werkgroep is wegens spraak verwarring al snel omgedoopt tot Werkgroep Nieuws. Deze blijkt in een duidelijke behoefte te voorzien. Secretaris Henk Ahles verzorgt eens per vier weken een nieuwe editie van dit interne berichtenblad. Een lijst van publicaties is opgesteld. Dit is een overzicht van hetgeen de Historische Werkgroep in bijna dertig jaar aan titels heeft 'neergezet'; chronologisch gerangschikt, en per jaar alfabetisch op auteur. De lijst bevat inmiddels m titels en is eveneens op onze website te vinden. Het project Bibliotheek. Na vele vergeefse pogingen om een vrijwilli ger/bibliothecaris aan te trekken, zijn sinds september 2002 twee vrijwil ligers, Ronald van Eden en Leny Wijnands bezig met de herordening van de bibliotheek. Hierna zal de bibliotheek op de zolder van de Hoofd wacht als ondersteuning kunnen dienen voor leden van werkgroepen. Memorabele feiten De werkgroep telde eind 2002 vijftien actieve leden. Met veel genoegen verwelkomden we in 2002 zes nieuwe leden, die elk hun eigen interesse gebieden en expertise meebrengen. Wim Duba heeft in september 2002 afscheid genomen, zowel wegens zijn gevorderde leeftijd (80) als in ver band met zijn verhuizing naar Hoorn. Hij is 23 jaar lid geweest van de werkgroep en heeft aan de nodige groepsprojecten meegewerkt, waar voor wij hem hier nogmaals dankzeggen. Tot en met juni 2002 is de werkgroep zeven maal bijeen gekomen. Na het zomerreces is, mede in verband met het nieuwe groepsproject, elke veertien dagen een bijeenkomst geweest. Afwisselend een algemene bij eenkomst met soms een interne lezing, en een bijeenkomst voor het groepsproject. Op de tussenliggende twee woensdagavonden werd en wordt de Hoofdwacht opengesteld zonder agenda, voor individueel wer- JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 251