ken en overleggen. Hiervan wordt na een aarzelend begin nu regelmatig gebruik gemaakt. Er is altijd plaats voor mensen die actief aan geschied vorsing en geschiedschrijving willen doen. Er werden enkele interne lezingen gehouden, onder meer door Frank Suurenbroek, Wim Post en Marcel Bulte, over verschillende aspecten van hun onderzoek. In juni 2002 werd het seizoen afgesloten met museum- bezoek en een rondwandeling door de wijken Kamp en Heilige Landen. Dit als voorbereiding op het groepsproject dat in september 2002 van start is gegaan. In oktober 2002 heeft de werkgroep een bezoek gebracht aan -250- de Archiefdienst voor Kennemerland, waar we zeer interessante stukken te zien kregen, waaronder de recent ontdekte pauselijke aflaat. In 2002 is een vitrine beschikbaar gekomen voor het exposeren van de archeologische vondsten die in de begintijd van de Werkgroep zijn ver zameld en gerestaureerd. Sommige zijn heel zeldzaam en hebben grote museale en antiquarische waarde. De vitrine staat in de hal van de Hoofdwacht en vormt een blijvende hulde aan de pioniers van de Histo rische Werkgroep. Stichting Geveltekens Het jaar 2002 stond grotendeels in het teken van de verdere uitwerking van het cadeau aan de stad naar aanleiding van het eeuwfeest van de ver eniging in 2001. Met name het afronden van de benodigde overeenkom sten met de eigenaren van de panden waarin de gevelstenen herplaatst zullen worden leverde veel vertraging op. Aan het eind van 2002 is dit nu bijna klaar en verwacht mag worden dat in de eerste helft van 2003 de diverse stenen kunnen worden aangebracht. In 2002 vonden diverse wisselingen binnen het bestuur plaats. Wim van Luyken en Michiel Kersten verlieten het bestuur. Daartegenover tra den toe Corry van Valkenburg, Martin Busker (voorzitter), Charles Beke en Edzo Huisman als lid, die nu tesamen met André Winder (lid) en Henk Michels (penningmeester) het bestuur vormen. Jeugdcommissie De jeugdcommissie heeft in 2002 geen activiteiten ontplooid en hoopt in 2003 een nieuwe start te maken. Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 252