Haarlem ontmoette, die ook voorzitter was van de Young Pianist Foun dation, een stichting die het onderwijs aan jong pianotalent wil verbete ren. Samen ontwikkelden ze hun kinderpiano, waarvan de toetsen twin tig procent smaller zijn dan van een gewoon klavier. Bovendien zijn ze ook iets korter. Om zich zo goed mogelijk voor te bereiden ging hij naar verschillende basisscholen om kinderhanden op te meten. Zo kwam hij erachter dat een kinderhand gemiddeld vijftien tot twintig procent klei ner is dan de handen van een volwassene. Volgens Andriessen was zelfs bij het spelen van het toch zo populaire Für Elise van Beethoven voor -256- kinderhanden acrobatische toeren vereist. Andriessen was bovenal een collectioneur (toetsinstrumenten tussen 1850 en 1940) met een niet zo zakelijke instelling. 'De stilte was hem zo lief, dat hij zijn kantoor liet isoleren voor duizenden guldens,' vertelt Bonarius. 'Hij hoorde altijd het gezoem van de machines van de wasse rette van hiernaast. Op de dag dat de verbouwing gereed kwam, arriveer den de nieuwe computers. Bleken die nog meer herrie te produceren.' Aan de Botermarkt getuigt een weeshuis vol al dan niet gerestaureer de Blütners, Bechsteins en Steinways van een leven dat alles weg had van een missie. Henk Hut 5 maart 1930-9 november 2002 Op de sportvelden in Haarlem verspreidde zich in de zomer van 2002 het gerucht als een lopend vuurtje. 'Het gaat niet goed met Henk Hut.' Het bleek geen loos alarm. Henk bleek slokdarmkanker te hebben. Maar zie, in de herfst klonken er opeens lenteachtige geluiden. Het ging gelukkig weer de goede kant op met de erevoorzitter van hfc Haarlem. Henk bloeide op en liet zich zelfs weer zien bij thuiswedstrijden van zijn club. Daarom kwam de tijding over het overlijden van Henk Hut, op 9 november, toch nog heel onverwacht. Want na de zware operatie ging het eigenlijk weer alleszins redelijk met hem. Maar niet de kanker, doch een hartstilstand maakte een einde aan het leven van de man die door zijn grote verdiensten voor de Haarlemse profclub 'Mister Haarlem' werd genoemd, de man die ruim een kwart eeuw voorzitter is geweest van 'zijn voetbalclub'. Hut werd 72 jaar. Enkele dagen later, tijdens de crematieplechtigheid op Westerveld in JOHN OOMKES Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 258