Driehuis, werd nog eens duidelijk wat Hut allemaal heeft betekend voor hfc Haarlem in het bijzonder en voor het Nederlandse voetbal in het algemeen. Veel oud-spelers, oud-coaches en leden van Haarlem namen afscheid van dit voetbalmo nument. Maar ook de knvb, waar Henk Hut erelid van was, was ver tegenwoordigd door onder anderen voorzitter Jeu Sprengers en tal van oud-bestuursleden, onder wie André van der Louw. Ook Frans Derks, voormalig topscheidsrech- ter, en Rinus Michels woonden de plechtigheid bij. Derks en Hut had den altijd een sterke band. Hut maakte in de jaren tachtig als penningmeester zes jaar lang deel uit van het sectiebestuur betaald voetbal van de knvb dat werd geleid door de toenmalige voorzitter André van der Louw. In 1989 werd het bestuur weggestemd omdat de clubs de eindafrekening van het Europese Kampioenschap 1988 afkeurden. Hut behoorde tijdens dat door Oranje gewonnen kampioenschap tot de bobo's, tegen wie de internationals zich afzetten. Met name Ruud Gullit klopte die zaak op. En dat, terwijl Hut de vedette van AC Milan al heel lang kende. Gullit maakte in 1979 zijn debuut in het eerste elftal van Haarlem. De Amsterdammer werd als junior door Barry Hughes naar Haarlem gehaald. In 1981 verkocht het Haarlem-bestuur het voetbaltalent voor 750.000 gulden aan Feyenoord. Met dat geld kon Haarlem weer even vooruit. Want zo ging dat steeds. Haarlem moest spelers verkopen om de begroting rond te krijgen. Hut kreeg bij tijd en wijle kritiek op dat beleid, maar hij kon moeilijk anders. Er kwamen te weinig toeschouwers naar het stadion om het hoofd zonder verkoop van talenten boven water te houden. Diverse clubs staat het water nu aan de lippen vanwege onverant woorde investeringen. Dat is Henk Hut nimmer overkomen. Hij nam geen risico's die de clubkas in gevaar brachten. Vanwege dat beleid werd Hut vaak ten onrechte omschreven als een kleurloze voorzitter van een kleurloze club. Maar als Hut niet de hand op de knip had gehouden, had de man, die in 1989 bij het honderdjarig bestaan van hfc Haarlem werd -257- NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 259