Een jaar of tien, twaalf geleden ontstond er een anti-Hut stemming bij de club. Hij zat er al te lang en moest plaats maken voor vernieuwers, voor jonge mensen. Ik heb dat nooit zo begrepen. Het deed geen recht aan Huts grote verdiensten voor de club en zijn bestuurlijke kwaliteiten. Veel van die vernieuwers hadden een grote mond over professionalise ring, maar je zag ze niet op een regenachtige middag bij een lager elftal. Hut wel. Liever zo'n misschien wat gedateerde voorzitter die weet hoe een voetbalveld eruitziet en hoe een kleedkamer ruikt, dan die ijdeltuiten die een grasmat alleen vanuit een skybox aanschouwen. Hut ademde voetbal uit. Dat mis je tegenwoordig helaas bij menig clubvoorzitter. H.C. van der Mije 18 december 1927-5 februari 2002 Een libertijnse krantenuitgever van de oude stempel, een echte couran tier, en altijd een heer. Dat was directeur H.C. (Cees) van der Mije. Een man die in de jaren dat hij als directeur de scepter zwaaide bij Damiate, uitgeefster van onder andere het Haarlems Dagblad en de Ifmuider Cou rant, met een brede belangstelling midden in het leven stond. Zijn aller eerste aandacht ging uit naar het wel en wee, het voortbestaan van 'de krant'. Hoezeer hij het zelf ook graag voor het zeggen had, een sterke, onafhankelijk redactie acht te hij daarvoor onontbeerlijk. De vrije meningsuiting stond bij hem hoog in het vaandel. Die houding droeg hij uit en hij dwong er bij de journalisten respect mee af. Van der Mije liet zich graag door anderen overtuigen, woog menin gen behoedzaam tegen elkaar af, maar hechtte bovenal waarde aan zijn intuïtie. 'Vrijheid en improvise ren bij het maken van een krant heb ik zo vaak als noodzaak erva ren,' zei hij in een interview in zijn eigen krant, toen hij in 1990 met vut ging. '...en als er dan veel vast gaat GOVERT WISSE Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 262