deringen trouw aan zijn beginselen. Bijna alle jaren heeft hij nauw samengewerkt met Frans Enschedé. Het was bijzonder om te zien hoe deze twee, geheel verschillend van aard en karakter, zo goed konden samenwerken. Bekeken vanuit hun beider militair verleden was het een samenwerking van de lichte cavalerie met de zware artillerie. Tezamen vormden ze, goed gecoördineerd, een grote kracht. Het bedrijf heeft er wèl bij gevaren. Vanuit zijn werk is Barthold commissaris geweest van het Haarlems Dagblad, van de Damiate Pers en van de Machinehandel Enschedé en Zonen (Mahez) en vervolgens na de fusie, van Van Reckum -274- (Gepacy). Bij zijn activiteiten buiten Enschedé moet in de eerste plaats genoemd worden de (thans) Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Weten schappen waarvoor hij veel werk heeft verricht. Directeur sinds 1942 was hij bijna 25 jaar bestuurslid waarvan de meeste jaren onder-voorzitter. Een hoogtepunt vormde het jubileum in 1977 waarbij hij uit handen van de minister voor Wetenschap het officierskruis in de Orde van Oranje- Nassau ontving. In 1992 werd hij benoemd tot erelid. Zijn veelzijdige maatschappelijke belangstelling kwam tot uiting in verscheidene bestuursfuncties. Sommige reeds lang geleden zoals zijn voorzitterschap van de Letterlievende Vereniging J.J. Cremer van 1945- 1952. Gedurende 38 jaar was hij regent van de Hofjes van Staats en Noblet, eerst als secretaris en later als voorzitter. Bestuurslid was hij van de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam en van de Kennemer Golf- en Country Club. Het Departement Haarlem van De Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel maakte hem erelid. Tot op hoge leeftijd bleef hij actief, geïnteresseerd en trouw in zijn vele contacten. In 2001 genoot hij ervan als oudste reünist deel te nemen aan het lustrum van het Utrechtsch Studenten Corps. Ook op het symposium in november van dat jaar ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan van de Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen was hij nog aanwezig. Met velen zijn wij dankbaar voor zijn lang en rijk gevuld leven. In de eerste plaats denken wij daarbij aan zijn echtgenote Nancy met wie hij bijna 70 jaar lief en leed heeft gedeeld maar ook aan de hechte familie band van hun kinderen, kleinkinderen en zestien achterkleinkinderen. M. ENSCHEDÉ Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 276