Jan Rodink 2 februari 1933-8 november 2002 Jan Rodink had zijn militaire diensttijd doorgebracht bij de cavalerie en onderhield daarmee gedurende zijn verdere leven contact. In zekere zin paste dat heel goed bij het bij vlagen onstuimige karakter van Jan. Begin jaren zeventig maakte hij de overstap van Bruynzeel naai een dienstverband bij de Vereniging van Scholen met de Bijbel in Haarlem. Daarnaast was hij gedurende elf jaar algemeen secretaris van de Her vormde Diaconie en tevens voorzitter van de centrale Hervormde Jeugd raad. Jan werkte als vrijwilliger voor de Arme Kant van Haarlem, een interkerkelijk initiatief, en was op het einde van zijn leven voorzitter van het Dak- en Thuislozenverbond. Jan maakte van 1969 tot 1990 prominent deel uit van de gemeenteraad van Haarlem. Als lid van de toenmalige chu trad hij toe tot de prote stants-christelijke fractie in de gemeenteraad, die later zou opgaan in het Jan Rodink was een markante persoonlijkheid, die met zijn bulderen de stem, kort en krachtig zijn visie de gemeenteraad in kon slingeren. Uit de lichaamstaal van zijn fractieleden viel af te leiden dat het met altijd even duidelijk was of hier het resultaat van het fractieberaad van het cda te beluisteren viel of gewoon Jan Rodink zelf. Jan was een man van principes maar wel van zijn principes. Eigen zinnigheid was hem niet vreemd. Hij kon daar zichtbaar van genieten en hij kon zich behoorlijk opwinden over onnodigheid en onrechtvaardig heid. CDA- U IJ NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 277