actief werd. In zekere zin was Jan geradicaliseerd zeker als het ging om op te komen voor de mensen aan de rand van de samenleving, maar hij bleef ook bestuurder met kennis van de smalle marges van de politiek. Op woensdagmiddagen lunchte Jan met zijn goede inmiddels eveneens overleden vriend Tom Delleman in het Carillon aan de Grote Markt. Ik prikte wel eens een vorkje mee. Geschiedenis van Haarlem en de wereld, filosofie en godsdienst, politiek en de gemeenteraad, recente weten schappelijke ontdekkingen en gemeenschappelijke kennissen vlogen in een recordtempo over tafel. Ik heb gasten ons verbijsterd zien aankijken maar het kwam ook wel eens voor dat iemand zich in ons debat mengde. -277- Die was altijd welkom. Het unieke van Jan Rodink was dat hij zowel een goed hart voor indi viduen in de knel op een warme maar beslist niet softe manier combi neerde met een goed zicht op verhoudingen en structuren. Hij was soms onnavolgbaar en te snel gekrenkt in zijn eergevoel zeg maar ego, maar ook altijd bereid om het een en ander te heroverwegen en zichzelf daar bij niet te ontzien. Jan was altijd bereid zijn excuses te maken ook als dat helemaal niet nodig was. Ik hoop dat het Jan Rodinkschip er ooit eens komt ten behoeve van de opvang van dak- en thuisloze mensen, maar dan wel uiteraard op een verantwoorde manier. Achter zijn emotie en betrokkenheid zou de bestuurder Jan Rodink dat ook gevonden hebben. U heeft het al begrepen. Jan Rodink was heel veel en ook mijn vriend. Fotoverantwoording De foto's van F.W. Andriessen, H. Hut, H.C. van der Mije en J. Rodink zijn gemaakt door Fotopersbureau United Photos De Boer bv. De foto van L. Nijgh is gemaakt door J.J.H. Pop. JAN HAVERKORT NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 279