Kroniek -278- Januari Traditioneel laat de Koninklijke hfc de oud-internationals weer zwoegen. De wedstrijd eindigt in een sportieve 2-2 stand. De invoering van de euro is de eerste dag in Haarlem vlekke loos verlopen. Het museumbezoek in Haarlem blijkt in 2001 drastisch te zijn teruggelopen. Het Frans Halsmuseum zag iets meer dan 80.000 bezoekers komen, de helft minder dan het jaar daarvoor. Teylers museum ging van 84.000 nar 66.000. De oorzaak wordt gezocht in het afschaffen van de gratis museumjaarkaart voor ns en Rabobankklanten. Architect wouter peltenburg presenteert in abc Architec tuurcentrum zijn afstudeerproject: een nieuw stadhuis voor Haarlem. Hij situeert het aan het Spaarne, het is geheel omge ven door lamellen van koper en heeft drie verdiepingen. Het gaat om een fictief ontwerp; de gemeente heeft er geen opdracht toe gegeven. Het ministerie van Onderwijs geeft zijn goedkeuring aan het plan een islamitische school in Haarlem te stichten. De school moet in augustus met ingang van het nieuwe schooljaar open gaan. De provincie en de monumentencommissie willen de achttien- de-eeuwse dokterswoning Dreeflust naast het Provinciehuis slopen. Het Haarlemse monument zou niet passen in de nieuwbouwplannen van architect Josep Lluis Mateo, die het niet in zijn ontwerp heeft opgenomen. WD-raadslid eduard nieuwenhuijzen kruseman wordt lijst trekker van Realisten 2000 in Haarlem. De vvd overweegt hem uit de partij te zetten. Antiquaar ab van der steur is benoemd tot Ridder in de Orde Oranje-Nassau vanwege zijn vele verdiensten voor de Ver van KO VAN LEEUWEN 10

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 280