eniging Haerlem en tal van andere verenigingen. Zo richtte hij mede het gezaghebbende historische tijdschrift Spiegel Historiael op. H De Gemeente Haarlem koopt voor 3.175.000 euro het gebouw van de Fietsznfabriek aan de Houtmarkt. Het voortbestaan van het theater annex café-restaurant lijkt niet in gevaar. 12 De Bakenesserkerk gaat verloren als podium voor concerten en voor de zogeheten Bakenesser Avonden, literaire avonden waarin schrijvers te gast zijn en worden geïnterviewd. De eige nares wil de kerk voortaan alleen voor haar galerie voor etno- -279- grafische kunst gebruiken. 13 Na jaren van voorbereiding gaat de Zuidtangent rijden. De snelle busverbinding over een grotendeels vrije baan loopt van Haarlem via Schalkwijk, de Floriade, Hoofddorp en Schiphol naar Amsterdam Zuid-Oost. 14 Zes leerlingen van het Sancta Maria Lyceum gaan in Letland Nederland vertegenwoordigen in het Europees Jeugdpar- lement. De Haarlemse scholieren waren de beste in een span nende debatteerwedstrijd tussen zes scholen in Rotterdam. De Haarlemse judoclub Kenamju wordt voor de elfde keer Nederlands kampioen Judo. 16 De dokterswoning Dreeflust blijft toch behouden. Dat is mee gedeeld door de projectleider van de nieuwbouw provincie huis. Het Westelijk Tuinbouwgebied wordt voorlopig niet bebouwd. Dat beslist de Haarlemse gemeenteraad, van wie een grote meerderheid tegen de plannen van b en w stemt om daar wo ningen te bouwen. Er mogen wel meer woningen worden ge bouwd in de Zuiderpolder. Een 42-jarige man haalt een patatje in een snackbar aan de Pijlslaan en bekent daar en passant dat hij een moord gepleegd heeft. De man had zijn huisgenoot doodgeslagen. Een mede werker van de snackbar belt de politie, waar de man rustig mee mee gaat. 21 Perolin Company, een fabriek voor poets- en smeermiddelen, bestaat 100 jaar. De fabriek is gevestigd in een voormalig kaas pakhuis aan de Bakenessergracht. 22 De Stadsbibliotheek begint met het uitlenen van digitale boe ken: kleine computers, waarin 10 tot 15 boeken kunnen worden opgeslagen, die per pagina worden weergegeven op een beeld schermpje. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 281