Minister tineke netelenbos opent officieel de Zuidtangent. Boze buschauffeurs demonstreren voor beter openbaar ver voer, nu busmaatschappij Connexxion slechts veertien miljoen euro subsidie van het rijk krijgt in plaats van achttien. De chauffeurs willen de terugkeer van negentien opgeheven regu liere buslijnen. Bewoners van de Rudolf Slanskystraat beginnen een handteke ningenactie. Ze willen hun straatnaam veranderd hebben. slansky, terechtgesteld door het communistisch regime in Tsjecho-Slowakije, was mede verantwoordelijk voor de depor tatie van duizenden Tsjechen naar werkkampen, waar honder den van hen omkwamen. Het eerste team van de softbalvereniging Sparks is uitgeroepen tot Haarlemse Sportploeg 2001. De softbalsters wonnen in dat jaar Europacup 2 en de landstitel. De judoka's dennis van der geest en claudia zwiers van Kenamju worden gekozen tot Haarlemse sportman en sport vrouw van het jaar 2001. Het college van b en w wil een parkeergarage aanleggen onder de Koudenhorn ten zuiden van de Catharijnebrug. Deze plek krijgt de voorkeur boven de Papentorenvest. De garage voor 400 auto's gaat 13,5 miljoen euro kosten en moet in 2003 klaar zijn. De Noord-Hollandse afdeling van de Bond Heemschut pleit voor behoud van de hbs-a, die moet wijken voor de uitvoering van het Raaksplan. Voorzitter f. ijsselmuiden vindt het zonde dat het beeldbepalende gebouw van architect dumont moet wijken voor een megabioscoop. Over de cursus Hoe wordt ik coffeeshophouder' van 'wiel kenner nol van schaik zijn door het CDA-kamerlid wim van de camp vragen gesteld aan minister korthals van Justitie. De cursus duurt drie dagen, is Engelstalig, geeft voorlichting over het gedoogbeleid en wordt afgesloten met een examen en een 'diploma'. Februari Pianohandel andriessen levert de vleugel die bij de huwe lijksplechtigheid van maxima en Prins willem Alexander in de Nieuwe Kerk te Amsterdam wordt bespeeld. De Haarlemse tegelhandel Kol levert de tegels voor de badkamers van het Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 282