rijnebrug op haar plaats getakeld. De honderd ton zware draai brug over het Spaarne bij de Koudenhorn past precies. 12 Het draaiorgelmuseum Het ICunkelsorgel lijkt voorlopig gered. Het pand aan de Werfstraat, waarin een groot aantal draaior gels is ondergebracht is gekocht door Vomar en moet leeg. De kantonrechter heeft nu beslist dat het museum nog tot in juni 2003 mag blijven. 13 De Haarlemse hoogleraar aan de TU-Delft prof. H. de Ridder lanceert een plan om een autoweg door de Haarlemmer Hout door een holle dijk te laten lopen, een soort buis van groen die volledig in het stadsbos kan opgaan. De Ridder denkt ook dat een deel van de bestaande Dreef, die de Hout doorklieft, onder zo'n bovengrondse tunnel onzichtbaar kan worden gemaakt. 14 In een door het college van b en w gepresenteerde steden bouwkundige schets wordt gepleit voor een echt 'stadshart' voor Schalkwijk. Het nieuwe plan, dat onder meer voorziet in een marktplein zo groot als de Grote Markt, gaat circa 450 mil joen euro kosten. 16 De Vereniging Haerlem uit zijn twijfels over de nieuwbouw- plannen voor het Raaksgebied. Wethouder ed kroskinski reageert onthutst. Eerder schaarde de vereniging zich wel ach ter de plannen. 18 Jonkheer mr. b.w.f. van riemsdijk (95) overleden. Hij was 46 jaar betrokken bij het bedrijf joh. enschede. Het Haarlemse festival Bevrijdingspop mag het terrein uitbrei den naar het Frederikspark. Daarmee gaat een lang gekoester de wens van het grootste en oudste bevrijdingsfestival van ons land in vervulling. 25 Schrijver louis ferron ontvangt in een bomvolle Toneel schuur tijdens de zogeheten Bakenesser Avond uit handen van burgemeester jaap pop de erepenning van de stad Haarlem. Hij prijst ferron om zijn onbetwiste uitingen van Haarlem-liefde en citeert de schrijver, die bekend staat om zijn cynische kijk op de Spaarnestad: 'de dichtgemetselde aardappelkelder die Haarlem heet'. De aanleg van de Vondeltunnel in Haarlem-Noord lijkt van de baan. De meerderheid van de gemeenteraad laat blijken meer te voelen voor de nieuwe Ridsbrug. De Vereniging Haerlem schrijft haar 2100ste lid in. Dat is jour nalist rené van trigt. 26 b en w van Haarlem wijzen het door Stadspartij Leefbaar Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 284