Haarlem voorgestelde referendum over de Raaksplannen af. De motieven voor afwijzing zijn zowel van juridische als van inhoudelijke aard. 27 Openluchtzwembad De Houtvaart mag open blijven. De Raadscommissie sport en recreatie stemt bijna unaniem in met renovatie en restauratie van het monumentale maar verwaar loosde zwembad. De restauratie gaat 4,4 miljoen euro kosten. 28 piet stapel (78), oud-directeur van scheepswerf stapel in Spaarndam, overleden. Hij was de oprichter van de Dorpsraad en jarenlang voorzitter van dit orgaan voor de belangen van -283- het over Haarlem en Haarlemmerliede en Spaarnwoude ver deelde Spaarndam. stapel zette zich zijn leven lang in voor het verenigingsleven. Als het even kon speelde hij een verzoenen de rol. Aan rivaliteit tussen echte en 'import' Spaarndammers of tussen oost en west in het dorp had hij geen boodschap. Maart 5 De grootste draaiorgeldemonstratie aller tijden wordt het genoemd. Veertig draaiorgels uit het hele land trekken door Haarlem om steun te betuigen aan de draaiorgelhal Het Kunkelsorgel, die met opheffen wordt bedreigd. Op de Grote Markt nam burgemeester jaap pop een petitie in ontvangst. 6 De gemeenteraadsverkiezingen in Haarlem leveren een mon sterzege op voor Stadspartij Leefbaar Haarlem. Deze gaat van 1 naar 7 zetels. Daarmee wordt de partij in een klap tweede in de stad. vvd en pvda moeten zetels inleveren en het cda gaat er eentje op vooruit. 9 Het Spaarneziekenhuis, locatie Maria Stichting, wordt het decor voor een nieuwe dramaserie: Trauma 24/7. Ook het Kennemer Gasthuis is populair bij televisiemakers: de vroege re St. Joannes de Deo figureert in de ziekenhuissoap Onderweg naar morgen, die iedere werkdag is te zien op sbs. 13 Rond de Turkse moskee die in het Reinaldapark moet komen is een conflict ontstaan. De Turkse architect j. yavuz weigert gedetailleerde tekeningen in te dienen, waar de gemeentelijke schoonheidscommissie om heeft gevraagd. Tot nu toe is er alleen een schetsontwerp van de moskee. 14 Architect thijs asselbergs ontwerpt een nieuw autoloos woonwijkje op het terrein van de voormalige Mariastichting (Spaarneziekenhuis). Het terrein is twee hectare groot en er KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 285