komen meer dan 150 wooneenheden per hectare. Het is de bedoeling dat het hoofdgebouw met de zijvleugels blijft staan. De nieuwe Haarlemse gemeenteraad is geïnstalleerd. De colle geonderhandelingen zijn in volle gang. De twee grootste oppo sitiepartijen, WD en Stadspartij Leefbaar Haarlem zijn daar niet bij betrokken. De Prinsenbrug, over het Spaarne bij Droste, verkeert in zeer slechte staat. Er moet zo snel mogelijk noodherstel worden uit gevoerd. Tot de aannemer kan beginnen wordt de brug over dag voor een deel afgesloten en 's nachts helemaal. IJzerwarenhandel schous aan de Gedempte Oudegracht is met projectontwikkelaar mab tot overeenkomst gekomen over de sloop van zijn winkelpanden en magazijnen. Daarmee is het Raaksplan weer een stukje verder. Schous vormde tot nu toe een obstakel omdat de zaak niet weg wilde. Een meerderheid van de Haarlemse gemeenteraad wil het kerkje De Hoeksteen aan de Raaks onteigenen. Het is eigen dom van projectontwikkelaar Luigi Prins, die het tot nu toe niet wil verkopen, waardoor het Raaksplan werd gedwars boomd. De Haarlemse ontwerpster jet van der putten maakt alle 267 nieuwe lampenkappen voor theater Tuschinski in Amsterdam. De ontwerpster maakt al haar leven lang lampenkappen en besloot enkele jaren geleden, op 65-jarige leeftijd, een eigen zaak op te zetten. Veertien Haarlemse Bloemenmeisjes tussen de 17 en 26 jaar hebben zich op het stadhuis van Haarlem gepresenteerd. Dit jaar gaan ze gekleed in vuurrode mantelpakjes, witte hoed en witte sjaal. Twee speciale Haarlemse bieren zijn opgenomen in het presti gieuze Groot Bier Boek van de Britse bierkenner michael jackson: Jopen Bok Bier en Jopen Hoppenbier. Twee bier soorten die volgens oude Haarlemse recepten worden gebrou wen. Vijf zeventiende-eeuwse schilderijen zijn 's avonds uit het Frans Halsmuseum geroofd. De waarde ervan wordt geschat op zeker een miljoen euro. Het gaat onder meer om werken van jan steen en twee van adriaen van ostade. De politie was vijf minuten na de alarmmelding ter plekke, maar van de die ven was geen spoor meer te bekennen. Vrouwen speelden vaak een hoofdrol in de Haarlemse bier- Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 286