den omgereden over de Prinsenbrug of de Langebrug. De oude brug aan de Koudenhorn is vervangen door een exacte replica. De bouw ervan heeft 4,5 miljoen euro gekost. 14 De sociaal-liberaal jan veldhuizen (62) overleden. Hij was korte tijd voor d66 lid van de Tweede Kamer. In Haarlem was hij onder andere acht jaar voorzitter van het bestuur van het Spaarnestad Fotoarchief. 16 CDA-wethouder jur visser en het lokale bestuur van zijn partij hebben Haarlems Dagblad voor de rechter gedaagd. Zij eisen rectificatie van een krantenartikel dat zij onsmakelijk en smadelijk vinden. Het ging om een ironische typering die com municatieadviseur Ferry Tromp gaf over politici bij een lijst trekkersdebat. 20 Na jarenlange discussie wordt het verzetsbeeld 'Man voor het vuurpeloton' van Mari Andriessen in een vernieuwde omge ving geplaatst. Dat gebeurde op aandringen van het voormalig verzet. Het beeld staat op de plek waar de Duitse soldaten twee maanden voor de bevrijding vijftien mensen fusilleerden. 22 De Haarlemse culinair journaliste alma huisken wint de Wina Bornprijs, de belangrijkste onderscheiding van de vaderlandse culinaire journalistiek. 24 Met klaroengeschal van herauten, het tappen van Jopenbier en het draaien van de wieken wordt de herbouwde Molen De Adriaan officieel in werking gesteld. Een van de voorvechters henk vijn kan er niet bij zijn; hij herstelt in het ziekenhuis van een licht hartinfarct. Mei 3 De sloop van het Reinaldahuis in Parkwijk gaat beginnen. Het verzorgingshuis voldeed niet meer aan de huisvesting van ouderen. In afwachting van nieuwbouw zijn alle bewoners vorige week verhuisd naar Schoterbosch. 5 Ondanks het slechte regenachtige weer trekt Bevrijdingspop dit jaar 140.000 bezoekers. Dat is iets minder dan vorig jaar, maar toen was het mooi weer. 6 Premier wim kok verlaat in allerijl een verkiezingsbijeenkomst in café Studio aan de Grote Markt, nadat hem is meegedeeld dat LPF-voorman pim fortuyn is neergeschoten en vermoede lijk dood is. 10 De renovatie van het EBH-terrein aan de Oudeweg begint bin- Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 288