nen zes weken. Imca Vastgoed, eigenaar van de te renoveren oude gebouwen, zegt 45 miljoen euro in de opknapbeurt te investeren. Vermoedelijk in 2003 begint Imca met de nieuw bouw, waarvoor 2000 vierkante meter grond beschikbaar is. 14 Wethouder sportzaken pieter barnhoorn wil op alle voetbal velden kunstgras. De sportwereld reageert niet al te geestdrif tig. Het zou kwalitatief een uitstekende oplossing zijn, maar met komst van het kunstgras verdwijnt ook de romantiek. 15 De geschiedenis van de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan is te boek gesteld. De historici margreeth pop en -287- jaap temminck hebben het boek geschreven. Oud-wethouder martin de vries, die zich erg voor deze oudste begraafplaats van Haarlem heeft ingespannen, kreeg het eerste exemplaar van het 160 pagina's tellende boek uitgereikt. 16 De Haarlemse judoka dennis van der geest van sportschool Kenamju is Europees judokampioen geworden. Het is de twee de Europese titel voor de 26-jarige Haarlemmer. Twee jaar geleden was hij ook al de beste van Europa. 21 Ook de 23-jarige elco van der geest mag zich Europees judo kampioen noemen. Hij werd de beste in de categorie tot hon derd kilo. 23 Het Rozenprieel krijgt een nieuwe wijkraad. Een bewoners- groep bereidt verkiezingen voor. De oude wijkraad verdween in 1999 na slepende interne conflicten. 24 Op het Appelaarterrein zijn resten van menselijke botten gevonden. Vermoedelijk zijn ze afkomstig van een begraaf plaats die hier vroeger heeft gelegen. Het kan het kerkhof geweest zijn van de Onze Lieve Vrouwekerk, de voorganger van de Grote of St.-Bavokerk. 25 Het Cavaillé-Coll orgel in het Haarlemse Concertgebouw zal - als de gemeenteraad akkoord gaat - worden gerestaureerd door de Zaanse orgelbouwer en restaurateur flentrop. Deze kwam als beste naar voren uit de Europese aanbesteding. 25 Stichting De Hoeksteen vraagt de monumentenstatus aan voor de hbs-a op de hoek van de Raaks en de Zijlvest. Dit is een nieuwe poging het gebouw te redden van de sloop. Cabaretkenner paul scheelings schreef een boek over de his torie van het hit, het Haarlems Interscholair Toernooi. Hij onthult dat niet pater valentijn hutjens het toernooi bedacht, waarin scholieren hun beste beentje voorzetten op cultureel gebied, maar een scholier, henk leffelaar. Het hit stamt uit kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 289