1947 en is nog steeds springlevend. Elk jaar doen heel veel Haarlemse scholen uit het voortgezet onderwijs er aan mee. 27 In de Doopsgezinde kerk opent Koningin Beatrix ter gelegen heid van 250-jarig bestaan van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen het symposium Mappae Mundi, Human Society and the Biosphere. Ter gelegenheid van het jubileum mag de Hollandsche Maatschappij zich voortaan Koninklijk noemen. -288- Juni 1 Er is opnieuw alarm over bruggen in Haarlem. De Nagtzaam- brug over de Zomervaart en de Zandersbrug over de Nieuwe Gracht bij de ICoudenhorn verkeren in zeer slechte staat. De gemeente stelt een noodplan op. 5 Architect ray kentie heeft in opdracht van Stichting De Hoek steen een compromis ontwerp gemaakt voor het Raaksgebied. In dit nieuwe plan kan het ontwerp van projectontwikkelaar mab grotendeels worden uitgevoerd, terwijl het kerkje De Hoeksteen, de Jacobskerk en de hbs-a gespaard blijven. Blik vanger is een overdekte winkelpassage, die twee stadsdelen met elkaar verbindt. 8 Bij het Huis van Schagen in de Koningstraat zijn na bijna een jaar van restaureren de steigers weggehaald. Het fraaie pand is in volle glorie herrezen. Het huidige uiterlijk stamt uit 1881, de zandstenen toegangspoort is uit 1631. Op de etages en in de voormalige Mariakapel komen negen appartementen. 9 De oudste drieling van Nederland is vandaag tachtig jaar geworden. Het zijn de Haarlemse broers Jan, Rinus en Co Moison. 10 De organisatie Haarlem Jazzstad wint de Olifant 2002. Deze cultuurprijs, waarvan een vakkundige jury en de lezers van het Haarlems Dagblad de winnaar aanwijzen, werd door burge meester jaap pop uitgereikt aan ere-voorzitter frans baars. 13 jan sprokkelenburg, de Haarlemse havenmeester, heeft het predikaat 'havenmeester van het jaar' gekregen. Hij kreeg de onderscheiding van de Koninklijke Nederlandse Motorboot Club knmc, omdat hij zeer klantvriendelijk en behulpzaam is. 18 Het dierenasiel aan het Houtmanpad kondigt aan per 1 juli voorgoed te sluiten. Het enige dierenasiel in Haarlem voldoet niet meer aan de wettelijke normen en heeft geen geld om daar verandering in te brengen. Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 290