19 Architect paul diederen presenteert zijn ontwerp voor de nieuwbouw van Het Patronaat. De nieuwe poptempel krijgt een grote glazen gevel met een houten uitbouw. Overdag krijgt het gebouw een ingetogen uitstraling, 's nachts zal het er leven dig uitzien. Het huidige complex moet in het voorjaar van 2003 worden gesloopt. 21 Het Noordhollands Philharmonisch Orkest heeft in de Grote Kerk zijn laatste concert gegeven in zijn 189-jarig bestaan. Met een minutenlang applaus namen de Haarlemse liefhebbers van klassieke muziek afscheid van hun orkest. Het npo, dat voor- —289— komt uit de Haarlemse Orkest Vereniging is op 1 januari van dit jaar samengegaan met het Nederlands Ballet Orkest. Beide orkesten gaan samen verder onder de naam Holland Symfonia. 26 De Fietsznfabriek nu omgevormd tot de nieuwe Stichting Zadelpijn heeft een ludieke demonstratie gegeven op de Grote Markt. Het college van b en w geeft het Patronaat en de Stich ting Zadelpijn tot 1 september de tijd om met een plan te komen waardoor ze tijdelijk samen onder een dak kunnen ver der gaan in het pand van de Fietsznfabriek. 27 Burgemeester jaap pop opent het nieuwe Crematorium Aken- dam in Haarlem-Noord. Architect zeinstra schiep een zeer open aula, gemaakt van glas en hout. Het is een transparant en opmerkelijk gebouw geworden. 28 Tijdens de recente verbouwing van de Haarlemse raadzaal is de poort van lieven de key hersteld. De Vlaamse bouwmees ter ontwierp het poortje voor het stadhuis in 1595- Door de eeuwen heen werd het stukje bij beetje afgebroken, maar nu is het er weer in volle glorie. Juli 1 De Gedienstige Boer, Haarlems oudste café, stopt ermee. Deze unieke bruine kroeg aan de Schalkwijkerstraat dateert volgens sommige bronnen al van voor de Napoleontische tijd. Het café, dat net buiten de vesten van de stad lag, was als zodanig nau welijks te herkennen. Het etablissement werd in vroeger jaren vooral bezocht door de boeren uit Schalkwijk, als ze zondags naar de mis in de Spaarnekerk gingen. 3 Projectontwikkelaar Imca presenteert nieuwe plannen voor de Drostefabriek. Daarin blijven de oude branderij uit 1911 en de cacaofabriek uit 1957 overeind. Architect max van aerschot KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 291