bedacht een algehele facelift voor de Spaarne-oever van Figee tot en met de Haarlemse Drijfriemenfabriek. Ook ontwierp hij een nieuw kantoorgebouw, dat als een soort bastion op een bolwerk langs de Oudeweg moet komen te staan. Organist sietze de vries wordt de winnaar van het jaarlijks terugkerende improvisatieconcours van het Orgelfestival Haarlem op het Müllerorgel in de Grote Kerk. De restauratie van het Haarlemse Ns-station serveert vanaf vandaag geen warme maaltijden meer. Volgens de uitbater hebben reizigers tegenwoordig geen tijd meer om uitgebreid te dineren. De restauratie heeft een historische faam en zette een uitstekende warme maaltijd op tafel. betty van viEGEN, oud-wethouder van Haarlem en lid van de pvda, wordt burgemeester van Brielle. De gemeenteraad van Den Brielle sprak zijn voorkeur uit voor de Haarlemse, die van 1990 tot begin 2002 in de gemeenteraad zat. frans willem ANDRiESSEN (57) overleden. Hij was een zeer bekende pianorestaurateur en pianostemmer en vooral ver maard vanwege zijn specialistische kennis van laat-negentien- de-eeuwse instrumenten. De schoonheidscommissie gaat akkoord met de bouw van een nieuwe moskee in het Reinaldapark in Schalkwijk. Daarmee wordt een discussie van vijf jaar afgesloten. De oorspronkelij ke architect, j. yavuz kreeg geen goedkeuring voor zijn ont werp. Opvolger reeskamp van Bureau Architectenkamer vol tooide het ontwerp tot ieders tevredenheid. De groene opslagschuren van Houthandel Peltenburg aan de Schalkwijkerstraat worden gesloopt. De grond gaat tijdelijk dienen als parkeerplaats; later komen er woningen en winkels, mr. h.e. phaff (88) overleden. Hij was oud-gemeentesecretaris van Haarlem en tien jaar voorzitter van de Vereniging Haer- lem. Het Corrie ten Boomhuis kreeg een flinke facelift. Wie het museumpje in de Barteljorisstraat wil bezoeken moet dwars door de winkel van Ten Boom Juweliers, corrie ten boom, zendelinge en de eerste vrouw met een diploma horlogemaker, verborg tijdens de Tweede Wereldoorlog onderduikers in een speciaal daarvoor gemaakte ruimte in haar slaapkamer. Het Milleniummonument op het Verwulft wordt expositie ruimte. De kunstenaarsgroep Nieuwe Vide gaat de schepping van Thijs asselbergs, die nu Nieuwe Vide Centraal wordt Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 292