genoemd, voorlopig een nieuwe invulling geven. Nog steeds wordt naar een definitieve bestemming gezocht. 29 Aan het Marianne Philipsplantsoen, Haarlem-Noord, zullen 72 nieuwe huizen worden gebouwd. Daarvoor moeten een schoolgebouw en de sporthal op de hoek van de Dokter De Liefdestraat worden gesloopt. Het ontwerp voor de nieuw bouw in Delftwijk is van architectenbureau klaus en brand jes. De eerste paal moet in oktober 2003 worden geslagen. Augustus 1 De Haarlemse winkelier chris bolle (53) overleden. Hij was een bekend verkoper van meubelen in de klassieke sfeer. Ook was hij een fervent voorvechter voor Haarlem als betere win kelstad. Eerder dit jaar was hij vanwege zijn slechter worden de gezondheid met zijn meubelzaak in de Zijlstraat gestopt. 7 De statenfractie van d66 daagt de gemeente Haarlem uit een referendum te houden over de plek waar het nieuwe voetbal stadion moet komen. De gemeente wil deze nieuwbouw in de Zuiderpolder, maar omwonenden zijn fel gekant tegen de sta dionplannen. Zij vrezen veel overlast. 8 Oud-wethouder aad vos (77) overleden. Hij was van 1958 tot 1982 lid van de Haarlemse gemeenteraad en vier jaar wethou der. Hij was lid van de kvp en het cda. Hij was ook negen jaar voorzitter van de Haarlemse afdeling van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond. rob de bruin (51) is commandant geworden van de Haarlemse brandweer. Hij volgt hans wink op, die naar Utrecht vertrok. de bruin, nu nog hoofd afdeling calamiteiten op het ministerie van Verkeer en Waterstaat, begint op i oktober in Haarlem. De Haarlemse regisseuse marijke kots gaat een musical schrij ven over de vermaarde drogisterij Van der Pigge aan de Botermarkt, die weigerde zijn zaak te verkopen toen Vroom Dreesmann zijn warenhuis aan het Verwulft wilde bouwen. De musical moet in 2003 door Haarlemse amateurtoneelspelers tot leven worden gebracht. 9 Teylers Museum doet mee aan een Europees onderzoek naar Inktvraat. Voor het onderzoek is door de Europese Unie een miljoen euro beschikbaar gesteld. Alleen al in de collectie van Teylers zijn zo'n zeshonderd tekeningen min of meer aange tast. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 293