hannes kuiper en zijn vrouw christiene peursum voltooien een zes meter hoog beeld dat bij het Ns-station Spaarnwoude komt te staan. Het straalt vrolijkheid uit en is een en al kleur. Het heet 'De Reiziger'. 15 De Vereniging Haerlem ondersteunt de aanvraag voor monu mentenstatus van de hbs-a niet. De werkgroep Gebouw en Omgeving van de vereniging is wel tegen de sloop. 16 hfc Haarlem begint het nieuwe seizoen dramatisch. In de uit wedstrijd tegen Heracles Almelo verliest de ploeg met 7-0 en ~292~ alle doelpunten vielen in de eerste twintig minuten. 17 De Bond Heemschut is tegen de sloop van de stallen van de Ripperdakazerne. Heemschut stelt dat de stallen cultuurhisto risch erfgoed zijn. 19 In Schalkwijk is in alle stilte de eerste islamitische school van Haarlem van start gegaan. De school heet Al Ikhlaas, wat Oprechtheid betekent. In de voormalige Van Voorthuijsen- school beschikt Al Ikhlaas over drie leslokalen en een speel ruimte. 25 Primeur bij de Haarlemse honkbalweek: Jeffrey verbij, eerste honkman bij Kinheim, slaat een superhomerun. De bal gaat over het hek en vliegt zelfs over de huizen achter het veld. 29 Vlaamse bloemenexperts leggen op de Grote Markt weer een bloementapijt. De bloemen komen van kwekers rond het Belgische dorp Lochristi vlakbij Gent. Het tapijt wordt door de kwekers en hun familie zelf gelegd. 31 In het Rijksarchief is een opmerkelijk Haarlems kerkelijk document gevonden. Het gaat om een pauselijke bul uit 1397, die ook de Archiefdienst voor Kennemerland verrast. Het is een document dat de toen nog rooms-katholieke Grote of St.- Bavokerk het recht gaf op een zogeheten Portiuncula-aflaat, waardoor gelovigen hun ernstige zonden in Haarlem inplaats van in Rome konden alkopen. Het stuk wordt overgedragen aan de Archiefdienst voor Kennemerland. September 2 Doordat de provincie alsnog 3,8 miljoen euro beschikbaar stelt, kan met de overkapping van de Haarlemse kunstijsbaan wor den begonnen. Met dat geld is bijna de helft van de kosten gedekt. De rest van de 8,9 miljoen moet Haarlem zelf betalen. De ijsbaan trekt jaarlijks ongeveer 300.000 bezoekers. 12 Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 294