5 De Wijkraad Frans Halsbuurt bestaat 25 jaar. Bij de oprichting telde de wijkraad 45 leden, die werden onderverdeeld in werk groepen. Nog steeds is de wijkraad alert op wat er dreigt te gebeuren in de Frans Halsbuurt. Zo volgt zij nauwgezet de ontwikkelingen op het terrein van het vroegere ziekenhuis St. Joannes de Deo. 6 De Haarlemse Vaardagen zijn begonnen. Een heel weekend ligt het Spaarne in het centrum vol met historische schepen en zijn er tal van nautische evenementen. 9 Een financieel tekort bedreigt het voortbestaan van de -293- Haarlemse Vaardagen. Er zijn te weinig sponsors. De organi satoren vinden dat een dergelijk evenement bij een stad als Haarlem hoort en zijn daarom van mening dat gemeente en provincie er meer geld in moeten steken. 12 De gemeente springt financieel bij om wandschilderingen in het Huis van Schagen in de Koningstraat op te knappen. De schilderingen zijn aangetroffen achter een loslatende verflaag. Het gaat om bloemmotieven en tekstbanden die voor Nederland uniek zouden zijn. 13 De Haarlemse brandweer meldt dat in de Grote of St.- Bavokerk geen grote evenementen of concerten meer mogen worden gehouden. Er mogen van de brandweer voortaan niet meer dan 700 mensen tegelijk in de kerk, die zo'n 1600 zit plaatsen heeft. De brandweer baseert zich met dit besluit op de regels die de gemeente Haarlem heeft opgesteld na de rampza lige brand in Volendam. d66 en GroenLinks presenteren een nieuw plan voor een voet balstadion. In plaats van in de Zuiderpolder situeren zij de sportieve nieuwbouw in de Waarderpolder op een braaklig gend terrein tussen de Camera Obscuraweg en de Laan van Decima. 19 In opdracht van de gemeente gaat stedenbouwkundige riek bakker een masterplan maken voor de omgeving van het Haarlemse spoor. Daarin komt te staan hoeveel woningen, bedrijven, kantoren, groen, wegen en water er in het langge rekte gebied tussen station Spaarnwoude en de driehoek ten westen van station Haarlem mogen komen. 20 Architect max van aerschot heeft een 47 meter hoge woonto ren ontworpen, die op de hoek van de Spaarndamseweg en de Werfstraat moet worden gebouwd. De oude villa die daar staat, moet dan wordt gesloopt. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 295