Haarlem krijgt een meevaller van 3,5 miljoen euro van het Rijk omdat de uitkering uit het Gemeentefonds omhoog gaat. Vol gens wethouder Ton de Lange een prettige verrassing, 'maar de tijd van Sinterklaas spelen is nog niet aangebroken'. De stichting Pest- en Dolhuys benoemt floris mulder (46), die als conservator werkte bij het Historisch Museum Zuid- Kennemerland, tot conservator. De komst van mulder valt vrijwel samen met de officiële start van de renovatie van het toekomstige museum voor de geestelijke gezondheidszorg aan de Schotersingel. De tien jaar bestaande drumband Door Muziek Verenigd (dmv) komt in het Guiness Book of Records. Ter gelegenheid van het jubileum formeerde dmv het grootste Europese gehan dicapten orkest met 83 muzikanten. Oktober 2 Haarlem trekt tegen de zin van minister nawijn 40.000 euro uit voor huisvesting van twintig dakloze asielzoekers. De kerkelijk stichting Stem in de stad wil een opvang voor hen opzetten. 4 'Ik ben aan het eind van mijn Latijn,' zegt pastoor a.h. beemer van de r.-k. St.-Josephkerk aan de Jansstraat. Na 36 jaar de mis daar te hebben opgedragen vertrekt de 78-jarige priester, die als enige in de wijde omtrek na het Tweede Vaticaanse Concilie de traditionele Gregoriaanse zang en de Latijnse mis in ere hield. 6 Prins claus der Nederlanden (76) overleden. Hij was zeer geliefd en genoot groot gezag onder andere vanwege zijn ken nis van de derde wereldproblematiek. Op het stadhuis wordt een condoleanceregister neergelegd. 9 De Blauwe Tram die tot 1 september 1957 tussen Zandvoort en Amsterdam reed en die op 5 en 6 oktober door Connexxion werd uitgeleend aan Zandvoort, is ernstig beschadigd. De kort geleden gerestaureerde Budapester B412 raakte ontwricht toen een hijskraan, waaraan de 21 ton wegende tramwagon hing, door zijn remmen schoot. 12 Voor de Spaarndamse speeltuinvereniging Nieuw Leven dreigt een faillissement omdat deze zonder vergunning een dure Apenkooi op de Geniedijk bouwt. De dijk is onderdeel van de Stelling van Amsterdam, die op de Werelderfgoedlijst van de unesco staat. De dijk is ook provinciaal monument. De ge meente Haarlem heeft de bouw stopgezet. -294- 30 27 Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 296