Bavokerk voorstelt, brengt bij het Amsterdamse veilinghuis Christie's 95.600 euro op. Dat is ruim driemaal zoveel als werd verwacht. 7 Het zwembad De Houtvaart kan definitief worden behouden. Het openluchtbad, waarover al eerder zo'n beslissing werd genomen, kwam enige tijd geleden toch opeens terecht op een lijst van bezuinigingen, maar nu is besloten dat het bad open mag blijven en gerenoveerd zal worden. 8 JAN RODINK (69) overleden. Hij werkte bij de vereniging van Scholen met de bijbel te Haarlem en was daarnaast elf jaar secretaris van de Hervormde diaconie en van 1969 tot 1990 gemeenteraadslid. Hij zette zich altijd in voor de minderbe deelden in de samenleving zoals dak- en thuislozen. 9 henk hut (72) overleden. Ruim een kwart eeuw was hij voor zitter van hfc Haarlem. Vanwege zijn grote verdiensten werd hij 'mister Haarlem' genoemd. De Oosterkerk aan de Zomerkade bestaat 75 jaar en vieit dat op 9 en 10 november. De Oosterkerk is een Samen-Op-Weg kerk, waarbij gereformeerden en hervormden samenwerken. 10 Het Spaarndamse café De Toerist viert zijn honderdjarig bestaan. In 1902 werd het gekocht door kastelein hoenderdos. De klandizie in die eerste tijd bestond vooral uit vertegen woordigers en schippers. Tegenwoordig is het behalve café ook restaurant. 12 bob schraa (77) overleden. Hij was onder meer mede-beden ker van de Stuif Stuif, een evenement voor kinderen, dat hij als vrijwilliger samen met het vroegere hoofd Sport- en Jeugdzaken ad van moock opzette. Dat was bedoeld voor kin deren voor wie geen echte zomervakantie was weggelegd. Hij was ook enige tijd gemeentelijk beheerder van pensions voor dak- en thuislozen. 13 Bij de Stadsschouwburg en het Concertgebouw is een geza menlijk tekort van 680.000 euro over het seizoen 2000/2001 geconstateerd. Het bestuur van de twee podia treedt af en directeur neil Wallace wordt 'onder curatele' gesteld. Hij krijgt een financieel directeur boven zich. Wethouder ruud grondel van Cultuur benadrukt dat de tekorten niet alleen aan Wallace te wijten zijn. 17 Het Koninklijk Mannenkoor Caecilia wordt opgeheven. Vandaag is het laatste concert in de kapel van het Rosenstock Huessyhuis in de Hagestraat. De achttien overgebleven leden kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 299