vinden zich te oud om nog uitvoeringen te kunnen geven en aanwas van jongeren is er niet. In de glorietijd van het koor waren er 170 zangers. 18 ina jonkergouw (8o), oud-raadslid voor het cda overleden. Zij zat elf jaar met een tomeloze inzet in de gemeenteraad. In 1999 haalde zij nog de krant omdat zij bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten een hele dag bejaarden en zieken naar het stembureau vervoerde. Zij vond het stemrecht een te groot goed om verloren te laten gaan. -298- 20 Kunstenaar george moormann ontdekt dat bezoekers zijn kunstwerk hebben opgegeten. Voor zijn Van Deysseltentoon- stelling in het provinciehuis van Noord-Holland maakte moormann een kunstwerk dat uit 200 chocoladeletters be stond. 21 Haarlem viert met een diner in de Gravenzaal haar 757ste ver jaardag. Door FLORENCE koorn wordt de Inventaris van het stadsarchief aangeboden. Genodigden luisteren naar een lezing van boudewijn buch, die enkele uren later zou overlij den. 22 Een 49-jarige man pleegt rond half twee zelfmoord vanaf het bordes van het stadhuis. De man verhing zich aan de balustra de. 23 Na bijna zes jaar maakt de Heemsteedse mevrouw e.m. sie- perda-staab bekend dat zij de gulle geefster was die de restau ratie van de toren van de Grote Kerk mede mogelijk maakte. Zij schonk daarvoor anderhalf miljoen gulden. 26 De onlangs overleden kater meneer van schrijver lennaert nijgh, die zo dikwijls een hoofdrol speelde in diens wekelijkse column in het Haarlems Dagblad, is door kunstenares jolanda prinsen in brons vereeuwigd. Het beeld komt in de receptiehal van het gebouw van het Haarlems dagblad. 28 De Haarlemse schrijver lennaert nijgh (57) overleden. Hij kreeg grote bekendheid door de vele liedjes die hij met boude wijn de groot maakte. 29 De Haarlemse schrijver bies van ede presenteert zijn nieuwe jeugdroman De Mensenkenner. De politie te paard, de zogeheten bereden politie, is terugge keerd in Haarlem. De bereden politie verdween in 1989 van wege een reorganisatie waarbij gemeente- en rijkspolitie wer den samengevoegd. De nieuwe bereden politie wordt gezien als versterking van het horecateam dat het uitgaansgeweld en -overlast in Haarlem moet beteugelen. Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 300