December 2 De Haarlemse coffeeshop Sandman heeft de beste Wiet van Nederland. Zacht en rokerig met een sterke werking, zo luid de de kwalificatie bij de uitverkiezing door duizenden wietro- kers, tijdens het Hasj en wiet festival in Haarlem. Aan de blin de test deden zeven coffeeshops mee. 5 De Zuiderpolder blijft volgens het college van b en w de beste plek voor het nieuwe Haarlemstadion. Het college vindt het ontwerp voor het voetbalstadion van architect wiel arets goed -299- en passend in de omgeving. Op de dijk in Spaarndam komt een flitspaal te staan, zo heeft de gemeenteraad besloten. De paal moet in de ochtend- en avondspits het sluipverkeer door het dorp weren. De flitspaal legt kentekens vast en wie niet in het dorp woont of geen ont heffing heeft, krijgt een bon thuis. De Dorpsraad en de Ondernemersvereniging Spaarndam wilden een andere oplos sing en zijn teleurgesteld. 7 De Haarlemse Antoinette beenders is in Londen uitgeroepen tot de beste kapper van het jaar. Het is voor de tweede keer dat haar die eer te beurt valt. 10 De daklozenboot Linquenda, die zonder een enkele vergun ning in het Spaarne ligt, mag van de rechter in kort geding voorlopig blijven. De gemeente had de boot willen laten ont ruimen omdat er brandgevaar zou bestaan, maar volgens de rechter moet eerst een bezwaarschrift worden afgehandeld. 11 De Grote of St.-Bavokerk is weer in het licht gezet. Na drie jaar en de vervanging van tachtigduizend kilo lood is de res tauratie eindelijk klaar. Mevrouw e. sieperda-staab mocht bij het invallen van de schemering de handeling verrichten die daarvoor nodig was. 12 De Haarlemse brandweer komt terug op het besluit dat in de Grote Kerk niet meer dan 700 bezoekers binnen mogen. Daardoor zou bijvoorbeeld een evenement als de Matthaus Passion niet meer kunnen doorgaan. Nu mogen er weer 1600 mensen binnen. 13 HAN VAN RIJN (73), de laatste echte fietsenmaker, overleden. Hij was een onverstoorbare man, die zijn stalling annex werk plaats in de Kenaustraat had. Iedere werkdag van 's ochtends zeven uur tot 's avonds half elf uur stond hij voor zijn klanten klaar. Generaties Haarlemmers wisten hun fiets bij van rijn in veilige en deskundige handen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 301