Op last van burgemeester jaap pop is de daklozenboot Linquenda's avonds ontruimd. Het schip werd door de brand weer brandgevaarlijk geacht en de burgemeester vond de risi co's voor de nachtopvang aan boord onverantwoord groot. De zeventien daklozen, die aan boord waren, zijn in pensions ondergebracht. 14 De WD-fractie van Haarlemmerliede en Spaarnwoude wil het Haarlemse deel van Spaarndam, inclusief de Hekslootpolder annexeren. Alleen op die manier is volgens hen de groene buf- -3°°~ fer tussen Haarlem en Amsterdam goed overeind te houden. Judotrainer cor van der geest is op het congres van de Europese Judobond tot judocoach van het jaar benoemd en Haarlem werd uitgeroepen tot Europese judostad van het jaar. Een en ander is te danken aan de jarenlange inzet van Van der Geest in zijn sportschool Kenamju. 17 De Haarlemse Stadsschouwburg heeft een nieuwe toneelprijs bedacht: de Krolprijs, bestemd om oudere acteurs en actrices die veel in Haarlem hebben gespeeld eens extra in het zonne tje te zetten. De prijs is genoemd naar de gulle gever j. krol, die zo'n 85 jaar geleden de huidige schouwburg aan de Haar lemse burgerij cadeau deed. De actrice Henny Orri is de eer ste die de prijs kreeg voor haar Toneelsolo 'Rosé'. 18 Twee nieuwe eenmansfracties beginnen hun werk in de Haarlemse gemeenteraad, cornélie raeven, fractievoorzitster van het cda, is uit de partij gestapt en gaat alleen door. cees de vries, voorheen Stadspartij Leefbaar Haarlem, begint ook een eigen lijst, de vries veroorzaakte een schandaal bij een caféru zie, zou zelf opstappen, maar wilde toch niet vertrekken uit de raad. Nu hij uit de partij is gezet, gaat hij alleen verder. 22 De 59-jarige anneke olivier, een van de directieleden van Circus Hermann Renz, krijgt uit handen van burgemeester jaap pop een koninklijke onderscheiding. Ze wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Circus Renz komt elk jaar met Kerstmis en nieuwjaar in Haarlem voorstellingen geven, anneke olivier zette het circus samen met enkele anderen voort na de tragische dood van Hermann renz en zijn vrouw diana in 1996. 30 In Spaarndam, het dorp waar ooit hansje brinkers een over stroming zou hebben voorkomen door zijn vinger in een lek kend gat van de dijk te steken, hebben ratten de dijk onder mijnd. Het Hoogheemraadschap werd gealarmeerd dat er water door de dijk sijpelde. Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 302