Over de auteurs maarten brock (i960) studeerde Nederlands aan de Rijks Universiteit van Amsterdam. Hij is werkzaam als zelfstandig tekstschrijver en bedrijfs- -308- journalist. drs. marjolein van dekken (1976) studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Zij won in 2001 de Haerlem Prijs uitgeloofd door de Vereniging Haerlem voor haar scriptie over vrouwelijke bier brouwers. Thans is zij verbonden aan het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis in Amsterdam, waar zij een proefschrift voorbereidt over de rol van vrouwen bij de productie en het verhandelen van drank ten tijde van de Republiek. DRS. th.m.c. kentie (1952) studeerde Nederlandse taal- en letterkunde aan de Rijks Universiteit Utrecht en sociologie aan de Rijks Universiteit Amsterdam. Hij publiceerde onder andere over de Amsterdamse Floralia- vereniging. Momenteel is hij werkzaam in het voortgezet onderwijs. DR. MR. F.w. lantink (1961) is universitair docent van het Instituut Ge schiedenis aan de Universiteit Utrecht. Hij promoveerde in 1995 op een studie over de Duitse cultuurfilosoof Oswald Spengler. Na een plaats als gastonderzoeker aan het Institut für Zeitgeschichte (München) nam hij deel aan het door de Gerda Henkei Stiftung gefinancierde internationale project Kontinuitaten oder revolutionarer Bruch? Eliten im Übergang vom Ancien Régime zur Moderne 1750-1850van het Institut für Euro- paische Geschichte (Mainz). Haerlem Jaarboek 2002

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2002 | | pagina 310