Reumann, Karei Frederik Schoten i maart 1916 K.F. Reumann was bankwerker bij de scheepswerf Conrad te Haarlem waar opdrachten van de Duitse Wehrmacht werden verwerkt. Hij col lecteerde daar voor het onderhoud van het gezin van een ondergedo ken collega, werd op 11 november 1941 verraden en moest zelf onder duiken in Renswoude. Hij werd op 31 januari 1943 gearresteerd toen hij in het geheim een nachtje thuis was. De la Rie, Wijnand -124- Leiden 30 september 1899 W. de la Rie was grondwerker. Hij was actief in de Internationale Rode Hulp en bij de Vrienden van de Sovjet-Unie. Hij colporteerde met het Volksdagblad. Strengholt, Roelof Amsterdam 5 november 1906 R. Strengholt was kantoorbediende en groepscommandant bij de ge neeskundige dienst van de luchtbescherming in Velsen. Hij maakte propaganda voor de communisten tijdens de Spaanse burgeroorlog, deed veel werk voor de Filmliga voor Russische films en was voor de cpn kandidaat-lid voor de gemeenteraad van Velsen. Hij werd 22 janu ari 1943 tijdens de uitoefening van zijn dienst gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht. Warmenhoven, Simon Nicolaas Velsen 21 september 1904 S.N. Warmenhoven was betonwerker. Hij was een felle anti-fascist en werd 22 januari 1943 te Velsen gearresteerd wegens het verspreiden van illegale nieuwsbladen. Wey, Pieter Velsen 22 november 1903 P. Weij was transportarbeider en vóór de Duitse bezetting gemeente raadslid te Velsen voor de cpn. Hij werd 22 januari 1943 te Velsen gear resteerd en naar Amsterdam overgebracht. Zwanenbeek, Iwan Ferdinand Delft 19 november 1904 I. Zwanenbeek was stoffeerder/behanger. Hij was lid van de cpn en deed illegaal werk voor De Waarheid. De echtgenote en drie van de vijf kinderen van Barend Chapon, de echt genote van rabbijn Frank en de zuster van Drilsma werden 2 februari om 20.15 uur gearresteerd, de volgende dag naar Amsterdam overgebracht en vervolgens via Westerbork met voorrang gedeporteerd naar Auschwitz, Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 126