Van de dagbladen meldde De Tijd dat een groep communistische pro vocateurs was aangehouden. Bestraffing Nederkoorn en Slot Nederkoorn en Slot werden na de oorlog ieder tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Nederkoorn heeft een deel hiervan uitgezeten tot hij, zoals zovele andere veroordeelden, strafvermindering kreeg. Slot ontvluchtte uit zijn voorarrest en werd later in een Belgische gevangenis aangetrof fen. Toen hij daaruit werd ontslagen vroeg hij om naar Zwitserland te worden uitgewezen en zo ontsnapte hij aan de Nederlandse justitie. De 102 naar Vught overgebrachte gijzelaars waren: (De lijst met namen is overgenomen van de lijst die de politie heeft gemaakt bij binnenkomst op het bureau van de gegijzelden. Hij is geal fabetiseerd en gecorrigeerd; de beroepen komen uit adresboeken) Bijlage Antonisse, J. Arink, G.A.M. Baak, P.J. van Bakker, C.A. Benard, H.J.H. Bakker, H. Berloo, A.P. van Bilderbeek, H. C. van Blankevoort, ir. C. Blankevoort, P. Boekei, H.J. van Boonacker, J. Boesmans, K.M.M. Kennemerstraat 6, Haarlem Schilder Bronsteeweg 96, Heemstede Carosseriebouwer Kruistochtstraat 76 zw, Haarlem Opperman Eerlemanstraat 14, Heemstede Koopman Valkenburgerplein 8, Heemstede Onbekend Jan Haringstraat 91, Haarlem Kantoorbediende Vondelweg 24 rd, Haarlem Los werkman Trompstraat 70, Haarlem V ertegenwoordiger Hazepaterslaan 1, Haarlem Tandarts Florapark 3, Haarlem Civiel ingenieur Tuinlaantje 2H, Haarlem Groentehandelaar Gedempte Oudegracht 44 zw, Haarlem Vleeshouwer Rozenhagenstraat 43, Haarlem Carosseriebouwer Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 128