gevoerd. Door de museale opstelling van het achttiende-eeuwse plafond en de afwijkende afmetingen daarvan konden ze niet op de oorspronke lijke plek teruggeplaatst worden. In plaats van de indruk te geven het pla fond te ondersteunen, zou het lijken alsof de vier figuren aan het plafond hingen. Ook zou veel van de achterzijde van de beelden zichtbaar zijn. De zogenaamde 'museale opstelling' aan de wanden van de kamer doet recht aan de geschiedenis van de kamer en het plafond. De gevonden oplossing is zonder meer geslaagd, al heeft hun aanwezigheid bij sommi gen wat vraagtekens opgeroepen. —148- Tot slot werd stof voor de stoelen uitgezocht en zijn deze opnieuw ge stoffeerd. Voor de bestaande tafel werd een nieuw tafelkleed gemaakt. Boven deze vergadertafel zijn drie armaturen van Roberto Luovica Palomba opgehangen type 'Dom Grande' die, net als de spots in het pla fond, dimbaar zijn. Dit heeft als voordeel dat de ruimte ook voor andere doeleinden gebruikt kan worden. Particuliere restauraties florapark 13 (rijksmonument, cascoherstel indelingswijziging). Het Florapark ontstond op initiatief van de stad Haarlem. De gronden werden in 1873 door de stad van de Doopsgezinde Gemeente gekocht met de bedoeling hier een villapark te stichten in navolging van het Frederiks- park, Kenaupark en de villabebouwing op de Bolwerken. Nog in hetzelf de jaar werd een bebouwings- en inrichtingsvoorstel van de bekende landschapsarchitecten J.D. en L.P. Zocher ingediend en door de gemeen teraad goedgekeurd. Van 1880 tot 1893 werd het park bebouwd met stads villa's. In totaal werden acht vrijstaande en drie dubbele villa's gebouwd. Eén villa, op de hoek met de Wagenweg, werd in 1939 afgebroken en ver vangen door het huidige schoolgebouw. In 1999 werden alle overige vil la's opgenomen in het register van rijksmonumenten. Eén van de vroege villa's die gebouwd werden is de dubbele villa ge nummerd 12-13. Het ontwerp werd geleverd door de architecten D. Storm en F. van der Gragt. In tegenstelling tot de andere villa's is deze dubbele villa direct aan de straat gelegen. Opvallend is de asymmetrische vorm geving van het hoofdvolume, waarbij de toren, de geveltop met schijn- spant en de erkers de meest opvallende onderdelen zijn. De verdiepingen staan als het ware op een stevig fundament, de begane grondverdieping, die opvalt door de geringe verdiepingshoogte. Centraal gelegen zijn daar de beide hoofdtoegangen. Door deze opbouw krijgt de eerste verdieping iets voornaams. Zeker vanuit het interieur gezien is vandaar uit een fraai Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 150