overzicht over het park. De gevels zijn opgetrokken uit oranje verblend- steen, een nieuw bouwmateriaal in die tijd. Vele decoratieve onderdelen zijn uitgevoerd in gele verblendsteen en hout. De dubbele villa is afgedekt met één doorlopend en samengesteld schilddak. De interieurs zijn nog grotendeels intact en uit de bouwtijd. fonteinlaan i (rijksmonument, volledig herstel) De Haarlemse sociëteit en rederijkerskamer 'Trou moet Blijcken' zocht in 1825 een gelegenheid in de omgeving van de Haarlemmerhout zodat de -149- leden gedurende de zomermaanden in de buitenlucht bijeen konden ko men onder het genot van muziekuitvoeringen. Zij huurde vanaf dat jaar twee ruimten in het logement 'Het Wapen van Amsterdam' aan de Dreef met het recht om, ook bij mooi weer, buiten voor de deur te mogen zit ten. In 1839 huurde zij van de stad Haarlem een stukje grond aan de Fonteinlaan aan het begin van de Haarlemmerhout ter grootte van twin tig roeden. De huurprijs bedroeg veertig gulden per jaar voor een looptijd van twintig jaar. In hetzelfde jaar werd hier de zogenaamde buitensocië teit gebouwd waarvoor de bekende Haarlemse tuin- en landschapsarchi tect J.D. Zocher het ontwerp leverde. Het gebouw was in juli 1840 gereed en werd met een bal feestelijk in gebruik genomen. Vooral met mooi weer Fonteinlaan 1, Buitensociëteit Trou moet Blijcken kort na de bouw. Tekening in Oost-Indische inkt van C.W. Bruinvis, 1843. (coll. Kennemer Atlas) MONUMENTENZORG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 151