ook de schoonheidscommissie al in een van haar eerste adviezen had gezegd. Van de zijde van Bouw- en Woningtoezicht werden de werkzaamhe den op de voet gevolgd. Dat leidde regelmatig tot het vaststellen van over tredingen. Met een zekere regelmaat werden werkzaamheden uitgevoerd die niet waren goedgekeurd of afweken van de goedgekeurde tekeningen. Met name in het jaar voorafgaand aan de opening vonden allerlei scher mutselingen plaats tussen de gemeente en de eigenaar. Het werk werd een aantal keren stilgelegd en uitgevoerde werkzaamheden moesten weer -158- ongedaan gemaakt worden. Uiteindelijk liepen de meningsverschillen zo op dat een gesprek tussen een delegatie van eigenaren en de burgemees ter noodzakelijk was. Dat vond plaats in juni 1965. Voor het onderbren gen van het personeel op de verdieping waren op het laatste moment weer wijzigingen aangebracht. De Haarlemse brandweer maakt zich daar ernstige zorgen over. Het verslag van die bijenkomst laat niets aan dui delijkheid over. Nadat de burgemeester het gesprek had ingeleid en deze zijn betoog had afgesloten met te zeggen dat de situatie uitermate gevaar lijk was en niet geduld kon worden werd het gesprek, volgens de notulen, als volgt voortgezet; 'De volgende vijf minuten, welke door de heer v.d. Valk sr. werden ingeluid met de uitroep: "Dan kunnen we maar beter sluiten", zouden een Bomans of een Carmiggelt waard zijn om te worden beschreven. In elk geval eindigde deze korte, doch heftige episode met het explosieve vertrek van de heer v.d. Valk sr., die de stijlvolle kamer van de burgemeester verliet - het zij ter illustratie vastgelegd - met de wijs vinger op het voorhoofd, nijgend in de richting van de heer Wieringa. Hij werd enige ogenblikken later gevolgd door de oudste van zijn beide aan wezige zoons.' De overige aanwezige twee eigenaren zetten het gesprek rustiger voort. Het was de bedoeling het vernieuwde restaurant Dreefzicht met de Paasdagen in 1965 te openen maar nog op 5 april werd van gemeentewe ge de definitieve aansluiting voor gas, water en elektriciteit geweigerd. Op 13 april werd een vergunning tot in gebruikname voor ten hoogste drie maanden door de gemeente afgegeven. Zo kreeg de eigenaar nog even respijt om alle zaken op orde te brengen. Het Haarlems Dagblad meldde diezelfde dag dat de avond daarvoor het geheel gerestaureerde restaurant Dreefzicht tijdens een intieme samenkomst in gebruik was genomen. Ook werd gemeld dat van het oude Dreefzicht nagenoeg niets meer was overgebleven. De oude vorm was nog wel herkenbaar, maar een aantal veranderingen vielen duidelijk op, met name de extra verdieping, de nieu we en lagere serre en het verplaatsen van het terras van de noord- naar de zuidzijde. Het zou uiteindelijk tot 26 april 1966 duren dat de vergun- Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 160