dienst als opslagruimte. Bovendien leverde de muziektent een troosteloos beeld op omdat in de nabijheid een vuilcontainer en vuilnisemmers een plaats hadden gevonden. Ook bleek het deponeren van afval hier eerder regel dan uitzondering. Aldus blijkt uit een brief van de toenmalige tech nisch directeur van het gemeentelijk Bedrijf Openbare Werken, de heer ir. J.J. Fuykschot. Deze brief werd door hem opgesteld naar aanleiding van een verzoek van de toenmalige exploitant van Dreefzicht, de heer Ch.J.G.M. Matser, die om verlenging van de vijfjarige vergunning vroeg. Hij gebruikte de ruimte onder de muziektent namelijk voor de opslag van emballage. Fuykschot adviseerde de muziektent te slopen en zei dat het -165- beter was om een nieuwe bergplaats te bouwen. Uit de brief blijkt tevens dat de heer Matser plannen had tot het bouwen van een opslagruimte maar niet tot een aanvraag voor de benodigde vergunning kwam. De toenmalige directeur van Bouw- en Woningtoezicht gaf uiteindelijk b en w het advies de vergunning voor de muziektent met nog slechts één jaar te verlengen. Daarmee probeerde hij op de heer Matser enige druk uit te oefenen om voor de opslag van emballage en etensresten een andere oplossing te zoeken, b en w nam het advies over en de vergunning werd verleend tot 1 april 1968. De heer Matser gaf vervolgens architect Brouwer opdracht voor een alternatief bouwplan voor de muziektent. Deze kwam in november 1967 met een schetsplan. Overigens een heel aardig plan dat voorzag in sloop van de muziektent waarbij de stenen onderkant behou den bleef. Deze bleef behouden voor de opslag van de emballage en de plaatsing van containers en vuilnisbakken. Op deze opbouw had Brou wer een paviljoenachtig en heel transparant gebouwtje bedacht waarin een volière met rondgang voor de bezoekers. De Schoonheidscommissie gaf een positief advies en de bouwvergunning werd in september 1968 verleend. Herhaaldelijk werd daarna door de heer Matser uitstel tot de verbouwing aangevraagd tot uiteindelijk de gemeente Haarlem eind 1977 de bouwvergunning weer introk. Ook de vergunning tot het gebruiken van de bestaande muziektent werd toen ingetrokken. In 1981 stond de muziektent er nog steeds. Kort daarop zal deze zijn afgebroken vermoe delijk ter vergroting van de parkeerruimte achter Dreefzicht. Gaandeweg raakte Dreefzicht op de achtergrond bij het Van der Valk concern omdat dat zich steeds meer op de combinatie van restaurants met hotels richtte. Plannen om bij Dreefzicht zo'n vijftig hotelkamers te bouwen vond bij de gemeente geen goedkeuring. Het toch al niet grote Dreefzicht was als restaurant alleen niet langer meer interessant voor dit concern en het werd te koop gezet. Eén van de eerste gegadigden was de Sociëteit de Vereeniging aan de Zijlweg. Deze sociëteit kampte al lange tijd met parkeerproblemen en zag in Dreefzicht een goed alternatief voor MONUMENTENZORG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 167