Fonteinlaan i, Dreefzicht, noordgevel, 2004. (foto Jos Fielmich) het fraaie gebouw aan de Zijlweg en een oplossing voor het parkeerpro bleem. De kosten waren echter te hoog en het plan ging van tafel. Een andere gegadigde diende zich aan met plannen voor een sport- en fitness centrum. Ook dat ging niet door. Uiteindelijk is hier nu een Chinees wok restaurant gevestigd dat, na een voornamelijk constructieve verbouwing en restauratie, haar poorten in 2003 opende. De verwachting van de gemeenteraad van destijds dat hier een café-restaurant van allure zou ontstaan is maar deels bewaarheid. Het gebouw zelf heeft nog steeds een zekere klassieke waardigheid in de loop der tijd weten te behouden. Dat is meer te danken aan het soli de ontwerp van J.D. Zocher dan aan alle latere gebruikers van het ge bouw. Met name de vele wijzigingen, de veranderingen en aanpassingen daar weer van hebben het gebouw geen goed gedaan. Het is achteraf te betreuren dat de entree naar de zuidzijde is verlegd. Logistiek verklaar baar, maar voor de omgeving en de invloed daarop is dat geen goede keus geweest. De oorspronkelijke ingangspartij en zeker zoals die later door architect Brouwer werd vormgegeven is ontaard in een bergplaats, waar nota bene een haag van coniferen een extra containeropslag aan het oog onttrekt. En dat uitgerekend op een plaats waar de oriëntatie van het gebouw op de Dreef zo'n belangrijke functie had. De eerste uitbreiding Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 168