Met een dynamisch bedrijf als huisbewaarder is niet te ontkomen aan aanpassingen. Het monumentale stationsgebouw weet zich ondanks of misschien wel dankzij de ontwikkelingen in het spoorbedrijf als visite kaartje te handhaven. Dit maal moesten de vijf balies voor de kaartver koop in de centrale hal er aan geloven. De voortschrijdende automatise ring maakte de traditionele kaartverkoop aan balies overbodig. De erach ter liggende ruimten werden opnieuw ingedeeld en hier ontstond een nieuwe centrale balie. Voor de toegang werd van het middelste bestaan de loket de borstwering doorgehaald en de opening van glazen deuren -176- voorzien. De overige vier loketten bleven voor het zicht gehandhaafd maar zijn niet langer meer functioneel. De loketten zijn nu vervangen door automaten die in de centrale hal staan opgesteld. Het is even wen nen dat de vertrouwde rijen voor de loketten zijn verdwenen, maar de centrale hal is er niet minder levendig door geworden. In overleg met monumentenzorg bleef de originele indeling van de loketwand zoveel mogelijk gerespecteerd en als zodanig nog herkenbaar. Gevelstenen Bijdrage van Martin Busker, voorzitter Stichting Geveltekens Vereniging Haerlem Met zekere regelmaat worden in Haarlem gevelstenen gerestaureerd en weer op de oorspronkelijke of op een nieuwe plaats ingemetseld. Ook nieuwe gevelstenen verschijnen in het stadsbeeld. Dat gebeurt op initia tiefvan de Stichting Geveltekens Vereniging Haerlem, waarvan elders in dit Jaarboek het jaarverslag te lezen is. Op deze plaats wordt verder inge gaan op het herstel en plaatsen van gevelstenen in de stad. Voor uitge breide informatie wordt verwezen naar het boek Gevelstenen van Haar lem van Theo Bottelier en Peter van Graafeiland (Haarlem 1994). anegang 31, 'De Westfaelsche Ham' Deze gevelsteen werd dit jaar gerestaureerd en zou worden aangebracht in de achtergevel van het Frans Halsmuseum aan het Klein Heiligland. Om diverse redenen is daar van afgezien en de steen zal op de oorspron kelijke plek in de Anegang worden teruggeplaatst. Dat laat echter nog even op zich wachten. Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 178