Jaarverslag Inleiding i89 Het jaar 2003 was een druk jaar voor de Vereniging Haerlem. Naast de gebruikelijke activiteiten zoals jaarboek, lezingen/excursies en een tentoon stelling op de Hoofdwacht, werden een paar ideeën die reeds lang leef den concreet gestalte gegeven: Een werkgroep Parken Groen zag het licht onder leiding van be stuurslid Wim de Wagt. Voorts werd een nieuw project gestart door de Commissie Jeugd. Verderop in dit verslag leest U meer over beide activi teiten. Ook is het cadeau van de Vereniging Haerlem aan de stad in het jaar 2003 daadwerkelijk gepresenteerd: zeven gevelstenen zijn dankzij de ver eniging weer in het zicht gekomen in de muur van het Frans Hals Mu seum of op hun oorspronkelijke plaats. De laatste nieuwsbrief van 2003 wijdt een 'special' aan het onderwerp gevelstenen. Dankzij de inspanning van bestuurslid Marly Bergman werd de ver eniging verrijkt met een website en een mooie eigentijdse brochure. In het jaar 2003 namen twee bestuursleden afscheid: Cees van Steijnen en Peter Hammann, die beide wegens hun vele activiteiten lid van ver dienste werden. De legpenning van de vereniging werd uitgereikt aan Rob van de Waal voor zijn verdiensten op het gebied van het behoud van molens, in het bijzonder de herbouw van Molen de Adriaan. Het ledental stond op 1 januari op 2.053 leden en op 31 december 2003 op x.970 leden. Jaarboek Het jaarboek werd dit jaar in het Teylers Museum uitgereikt aan de heer J.K.P. Bruinstroop, directeur van het bedrijf Joh. Enschedé. Reden was het artikel van historicus Frans Willem Lantink over Johannes ui En schedé (1785-1866) en de tentoonstelling in het museum over driehonderd

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 191