jaar bedrijfsgeschiedenis. Verder waren artikelen gewijd aan Haarlemse bierbrouwsters in de zestiende eeuw (Marjolein van Dekken), de Har- menjanswijk (Theo Kentie) en de geschiedenis van de Rooms-Katholieke Bibliotheek (Maarten Broek). Op de omslag stonden twee portretten van Johannes in Enschedé en een bankbiljet van zestig gulden uit 1861. De redactie van het jaarboek heeft weer een mooi verzorgd en interessant jaarboek laten verschijnen. Hoofdwacht —190- De Hoofdwacht stond dit jaar in het teken van het genootschap 'Het be schreven blad', een besloten gezelschap van liefhebbers van bijzonder drukwerk. Ter ere van hun twintigjarige bestaan besloot het gezelschap een tentoonstelling te maken van zeer diverse grafische uitingen. Elke eerste zaterdag van de maand werd een demonstratie van het drukproces op een kleine pers getoond. Bezoekers kregen dan gratis een bijzonder drukwerk aangeboden, nl. twee gedichten van Leo Vroman en Tineke Vroman-Sanders die speciaal voor deze gelegenheid geschreven en ge drukt waren. De tentoonstelling is goed bezocht. Ook tijdens de Open Monumentendagen (13 en 14 september) en de Kunstlijn (31 oktober, 1 en 2 november) kwamen velen op bezoek. Dank zij de groep gastvrouwen- en heren van onze vereniging kon deze grote stroom bezoekers aan de Hoofdwacht goed worden opgevangen. Lezingen/excursies Bestuurslid Michiel Kersten zorgde in 2003 voor een gevarieerd pro gramma van lezingen en excursies. In januari organiseerde hij een lezing over de tuinarchitect Springer in samenwerking met de Stichting Ons Bloemendaal. Vervolgens hield Maria van Vlijmen, medeauteur van het boek De groene stad, 100 jaar openbaar groen in Haarlem in maart een lezing over de onderwerpen die in haar boek aan de orde komen, gevolgd door een lezing van Neeltje Kohier, medewerkster van het Frans Halsmuseum over de tentoonstelling 'Haarlem in de Gouden Eeuw'. Na de lezing volgde een rondleiding langs de tentoonstelling. In april werd een lezing gehouden door architect Thijs Asselbergs over stadsvernieuwing, waarna een debat volgde tussen Asselbergs, Joop Slan gen (stadsarchitect van Haarlem) en Johannes van der Weiden (bestuurs lid van de Vereniging Haerlem en voorzitter van de Werkgroep Gebouw en Omgeving). Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 192